Sikeres 2021-es esztendőt hagyott maga mögött a 19 éves marosvásárhelyi Biró Anita, a helyi Tornádó SK versenyzője (edző: Máthé Sándor és Máthé Norbert), hiszen miután a Bukarestben tartott takewondo Románia-kupán aranyérmet szerzett, Balkán-bajnokságon is bizonyított, és mindössze egy ponttal maradt le az aranyéremről egy foksányi versenyző mögött.

A bajnokság után a 2010 óta sportoló Anita a Népújságnak elmondta: kissé megviselte a vereség, ugyanakkor meg is erősítette. „Már várom az újabb lehetőséget, hogy mielőbb visszavágjak neki. Amúgy magas volt a színvonal, nehéz volt a verseny, és bár a legkisebb súlykategóriában (–46 kilogramm)  vettem részt a felnőttek versenyében, ellenfeleim nagyságbeli és súlybeli méretben is fölém magasodtak. Nagyon bíztam önmagamban, mivel az elmúlt hónapokban kiváló felkészülésben volt részem – ezért itt külön köszönetet kell mondanom edzőimnek és szüleimnek, akik mindig, mindenben támogatnak –, viszont nem volt könnyű egyeztetnem az egyetemi tanulmányaimat az edzések rendjével (Anita a MOGYE testnevelési és sportszakán tanul). S hogy melyek a jövőbeli terveim? 2022-ben Balkán-bajnok szeretnék lenni!“ – mondta el Biró Anita.

Biró Anita

Tornado-sikerek a Románia-kupán

Nem csak Biró Anita szerepelt jól a Románia-kupán a Tornado SK versenyzői közül:

Mihály Róbert, Adelina Muica és Lorena Pop ugyancsak aranyéremmel tért haza a fővárosból. Ugyanakkor Mihály Hunor és Tommy Irima ezüstérmet szerzett, míg Mihály Tamás, Horaţiu Truţă és Mátyási Tamás a dobogó harmadik fokára léphetett fel.