2024. june 28., Friday

A belga válogatott 2-0-ra legyőzte a román csapatot szombaton a németországi labdarúgó-Európa-bajnokságon, így az E csoportban két forduló után mindegyik együttesnek három pontja van.

A belgák – akik az első fordulóban meglepetésre kikaptak a szlovákoktól – egy távoli lövéssel nagyon gyorsan vezetéshez jutottak: a 2. percben a román térfél közepén labdát szerzett a belga együttes, majd Lukaku előbb Dokut hozta játékba, a visszakapott labdát pedig a 16-oson belülről visszagurította Tielemans elé, aki 18 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (1-0). A románok hamar válaszolhattak volna a gyorsan kapott gólra, azonban a lehetőség kimaradt. A folytatásban nagy fölényben futballozott az előnyben lévő csapat, sokszor jutott el ellenfele tizenhatosán belülre, ott azonban a játékosok rossz megoldásokat választottak, és szerencséjük sem volt, így minden lehetőséget elpuskáztak. A helyzetek alapján többgólos belga vezetéssel kellett volna zárulnia az első félidőnek.

A második játékrész két román lehetőséggel indult, de aztán megint a belgák veszélyeztettek többet, Lukaku pedig a 63. percben – majdnem a félpályáról kilépve – megiramodott a labdával, és futtából 16 méterről bal belsővel a jobb alsó sarokba lőtt. Az öröm azonban nem tartott sokáig, mert a VAR lest jelzett. A belgák sok gólt szerezhettek volna, de mivel a 80. percig csak eggyel vezettek, a románok reménykedhettek az egyenlítésben, és egy-egy labdaszerzés után, kontratámadásból néhányszor komoly veszélyt is teremtettek. Tíz perccel a játékidő vége előtt azonban eldőlt a mérkőzés: a belga kapus által kirúgott labda gyakorlatilag mindenkin átszállt, De Buyne lecsapott rá, és a kifutó román kapust megelőzve a hálóba kotorta (2-0).

A belga sikerrel teljesen nyitottá vált a továbbjutás ebből a csoportból.

Európa-bajnokság, E csoport, 2. forduló: Belgium – Románia 2-0 (1-0).

Köln, vezette: Marciniak (lengyel).

Belgium: Casteels – Castagne, Faes, Vertonghen – Doku (72. Carrasco), Tielemans (72. Mangala), Onana, Theate (77. Debast) – De Bruyne, Lukaku, Lukébakio (56. Trossard).

Románia: Niţă – Raţiu (90. Sorescu), Drăguşin, Burcă, Bancu – M. Marin (68. Olaru) – Man, R. Marin, Stanciu, Mihăilă (68. Hagi) – Drăguş (81. Alibec).

Gólszerzők: Tielemans (2.), De Bruyne (80.).

Sárga lap: Lukébakio (35.), illetve Bancu (59.), Marin (65.).