Belealudtak a végébe

Szoros mérkőzésen egyetlen góllal maradt alul Gyergyószentmiklóson a marosvásárhelyi városi sportklub teremlabdarúgó-csapata az előző fordulóban, ezek után hazai pályán, Ișalnița ellen kötelező volt a győzelem. Ami 37 perc egyértelmű fölény után meg is született. Az utolsó három percet azonban elkönnyelműsködték Kacsó Endre tanítványai, és ezt kis híján kihasználta az ellenfél.

Mindössze nyolc játékossal érkezett Marosvásárhelyre a Metropolitan Ișalnița a teremlabdarúgó 2. liga 5. fordulójában rendezett mérkőzésre, és egyértelmű volt a szándéka, hogy minél kevesebb kapott góllal megússza. A CSM, amely csak egy kapust nevezett a meccsre – egyébként teljes volt a kerete – az elejétől támadott, megpróbálta kibontani az ellenfél sündisznóállását, ám ez hosszú ideig nem sikerült. Ugyanakkor Săbădușnak néhány mentésére szükség volt, hogy egy-egy ellentámadás nem érjen góllá. Az első félidőben mindössze egyszer sikerült bevenni Păuna kapuját, az első alkalommal, amikor megtalálták a passzal a hosszú kapufa mellett álló társat.

A második félidőben folytatódott az ostrom, és előbb Ördögh egy kipattanóból, Șuteu Göcsi labdáját egészen közelről, P. Chertes pedig egy tízméteres lövésből volt eredményes. Az utolsó percekben a négy góllal vezető házigazdák néhány könnyelműsködése két kapott gólhoz vezetett. Előbb Neacșu talált be kilenc méterről szabadrúgásból, a sorfal mellett (!), majd S. Hancuról pattant egy középre belőtt labda Săbăduș kapujába, és két és fél percig a vérszemet kapott vendégek nagy nyomás alá helyezték a kapkodó marosvásárhelyi játékosok kapuját. Újabb gólt azonban már nem tudtak szerezni.

Az alapszakasz felénél a CSM a 3. helyen áll a 2. csoportban, és akár feljebb is léphet. A visszavágók két hét múlva kezdődnek, a marosvásárhelyi együttes a listavezető Gyergyóremetei Kereszthegyet fogadja.

Teremlabdarúgó 2. liga, 2. csoport, 5. forduló: CSM Marosvásárhely – Metropolitan Ișalnița 4-2 (1-0)

Marosvásárhely, ligeti sportcsarnok, 30 néző. Vezette: Bálint Attila (Székelyudvarhely), Szabó Attila (Székelyudvarhely). Tartalék: Benedek András (Székelyudvarhely). Ellenőr: Gáll Győző (Székelyudvarhely).

Gólszerzők: Barbócz (13.), Ördögh (24.), Șuteu (32.), P. Chertes (33.), illetve Neacșu (37), S. Hancu (38. – öngól).

Sárga lap: Barbócz (24.), Papp (28.), Kiss (37.), illetve Fota (33.).

Marosvásárhely: Săbăduș – Dobai, Ördögh, Nagy, Barbócz (Göcsi, P. Chertes, Papp, C. Chertes, S. Hancu, Șuteu, Kiss, Tóth, N. Hancu).

Ișalnița: Păuna – Neacșu, Năbancea, Iacob, Fota (Enache, Georgescu, Păduraru).

Teremlabdarúgó 2. liga, II. csoport, 3. forduló: Simándi Șoimii – Metropolitan Ișalnița 9-3; 4. forduló: Gyergyószentmiklósi Inter – CSM Marosvásárhely 4-3, Metropolitan Ișalnița – Korondi Junior 5-0, Gyergyóremetei Kereszthegy – Simándi Șoimii 14-3; 5. forduló: Simándi Șoimii – Gyergyószentmiklósi Inter 5-4, Korondi Junior – Gyergyóremetei Kereszthegy 3-18, CSM Marosvásárhely – Metropolitan Ișalnița 4-2.