a teremlabdarúgó csapat

A futsal 1. liga alsóházi rájátszásának 2. fordulójában 7-3-ra nyert Simándon a Marosvásárhelyi CSM, ezzel matematikailag is biztosította a helyét az új idényben is az élvonalban, három fordulóval az idény vége előtt. Mi több, miután a Dévai West némi meglepetésre legyőzte a Bodzavásári Luceafărult, Cosmin Gherman legénysége előrelépett a 7. helyre, korábban, mint remélte volna.
A simándi mérkőzésen a marosvásárhelyiek kezdtek jobban, többet birtokolták a labdát, az első gólt azonban Nagy Tamás közvetlenül egy simándi lehetőség után szerezte, a léc alá vágva a labdát. Néhány perccel később Nicola fejezett be egy kombinációt. A házigazdák 0-2-nél támadóbban léptek fel, sikerült is szépíteniük, de a félidő utolsó gólját Láposi szerezte, aki közelről pöckölt a hálóba egy kapu elé belőtt labdát.
A második félidőben a fontos dolgok az első tíz percre szorítkoztak. Tifán növelte a CSM előnyét 4-1-re, majd egy simándi szépítés után Láposi volt ismét közelről eredményes. Simánd nem adta fel, egy újabb szépítés, azaz 3-5 után ismét reménykedtek, de Al-Ioani azonnal válaszolt, aztán pedig Ördögh is feliratkozott a góllövők listájára. Az utolsó tíz percben nem esett több gól, pedig mindkét félnek voltak helyzetei. Simánd, noha hátrányban volt, nem hozta le a kapusát egy pillanatig sem, minden bizonnyal nem uralják megfelelően az ötfős támadási taktikát.
A következő fordulót a futsal 1. ligában két hét múlva
játsszák, a Marosvásárhelyi CSM először lép pályára hazai környezetben a rájátszásban, a Dévai West ellen.

Teremlabdarúgó 1. liga, alsóházi rájátszás, 2. forduló: Simándi Șoimii – Marosvásárhelyi CSM 3-7 (1-3).
Simánd, sportcsarnok. Vezette: Laurențiu Pentek (Nagyvárad), Ghiță Scînteie (Újmoldova). Tartalék: Cătălin Blîndu (Vajdahunyad). Ellenőr: Florin Anca (Déva).
Marosvásárhely: Tătar – Al-Ioani, Barbócz, Tifán, Nicola (Nagy T., Nagy N., Varga, Láposi, Pogăcean, Ördögh).
A marosvásárhelyi csapat gólszerzői: Láposi (2), Nagy T., Nicola, Tifán, Al-Ioani, Ördögh.

Teremlabdarúgó 1. liga, rájátszás:
* felsőház, 1. forduló: Temesvári CFR – Dévai CSM 2-3; 2. forduló: Székelyudvarhelyi FK – Dévai CSM 3-4;
* alsóház, 2. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC – Mausoleul Mărășești 9-8, Simándi Șoimii – Marosvásárhelyi CSM 3-7, Dévai West – Bodzavásári Luceafărul 15-6.