Úgy tűnik, már nem csak külföldön, hanem hazai pályán sem szerepelhet nyilvánosan baki nélkül a kormányfő asszony.
Úgy tűnik, már nem csak külföldön, hanem hazai pályán sem szerepelhet nyilvánosan baki nélkül a kormányfő asszony. Ezúttal az Európai Bizottság Bukarestbe érkező elnökével kerülték el egymást hétfőn, az eset kapcsán vizsgálat is indult.
Az, hogy a kormány protokollszolgálatát gyakorlatilag feleslegesen fizetik az adófizetők zsebéből, már rég nem titok, elég erre csak azt a példát felhozni, amikor kormányfőnk pár száz kilométert tévedett a térképen, és más fővárosban vélte magát, mint ahol valójában volt. Az első ilyen baki után nem vizsgálódni kellett volna, hanem a felelősöknek útilaput kiosztani, mert az ilyen esetek nyomán a világ közvéleménye előtt válunk országként vicc tárgyává.
Olyan egy normálisan működő országban egyszerűen nem fordulhatna elő, hogy a kontinens első embere és az ő fogadására a repülőtérre érkező miniszterelnök találkozását ne tudják megszervezni. A vizsgálat majd biztos talál rá magyarázatot, az a legvalószínűbb, hogy a hibáért a kormányőrséget fogják felelőssé tenni. Ennek a szolgálatnak a védelméről a kormányfő is lemondott, pártfőnökéhez hasonlóan, azzal az indokkal, hogy az őrség állítólag az elnöki palota megbízásából kémkedett volna az őrizetére bízott szociáldemokrata politikusok után.
A hétfői protokollbotrányba persze elsőként a politikusok igyekeztek belemagyarázni, valamilyen, az ő leendő választási érdekeiknek megfelelő üzenetet. De az Európai Bizottság elnöke itteni programjának és szavainak is van ezeknél a nyilatkozatoknál fontosabb sugallata. Az unió első embere távozásakor végül csak találkozott a kormányfővel a röptéren, hogy az alkalomra megírt protokollszövegek, fotók és közlemények elkészülhessenek, de azért az jelzésértékű, hogy az itt-tartózkodása alatt bár egy félórás, kormánypalotában tett látogatásra sem telt a programjából. És a tizenkét európai állam vezetőinek itt megtartott csúcstalálkozóján elmondott beszédében a jogállamiság tiszteletére is kitért, mely jogállamiság kapcsán az utóbbi időben volt jó néhány szóbeli összetűzés a brüsszeli és a regáti vezetők között. A napokban a témába vágó, nagy port kavart magyar vonatkozású jelentés után az egyik volt külügyminiszter már ki is jelentette, hogy az elhíresült 7-es cikkely következő célpontja pont szép hazánk lenne a sok vitát kiváltott igazságügyi reformja miatt. Bár itt egyelőre nem atombombáktól, hanem a diplomáciai egypercesek kiváltotta nevetőgörcsöktől fenyeget a pusztulás.