2024. május 19., vasárnap

Párizsban is nyert, döntős a Dortmund

A Borussia Dortmund jutott be elsőként a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjébe, miután a kedd esti visszavágón idegenben is 1-0-ra legyőzte Paris Saint-Germaint.

A párizsiak a kezdő sípszó után magukhoz ragadták a kezdeményezést, és hosszú percekre beszorították a vendégeket, de komoly helyzetet nem tudtak kidolgozni. Az első tíz perc után kiszabadult a szorításból a Dortmund, amely a folytatásban bátrabban próbálkozott, és a félidő legnagyobb helyzete is a német csapat előtt adódott, amikor Adeyemi lépett ki ziccerben, ám estében ellőtt labdáját Donnarumma bravúrral védte. Közben a PSG labdabirtoklási fölénye kevés eredményt hozott Kylian Mbappééknak.

A másodikat az első félidőhöz hasonlóan kezdte a PSG, amely gyorsan ledolgozhatta volna az első mérkőzésen összeszedett egygólos hátrányát, ám Zaire-Emery óriási helyzetben a kapufát találta el. Ezt szinte rögtön megbüntette a német együttes, amely a Marquinhostól kapott „ajándékszögletből” gólt szerzett, és óriásit lépett a finálé felé: az 50. percben Brandt ívelt be szögletet a bal oldalról, a labdára Hummels senkitől sem zavartatva ugorhatott fel, és öt méterről a jobb alsó sarokba fejelt (0-1).

Luis Enrique csapatának néhány percre volt szüksége, hogy összeszedje magát, majd iramot váltott, és kapujához szegezte ellenfelét, sorra alakította ki a helyzeteket, a lefújásig még kétszer lőtt kapufát, de képtelen volt a kapuba találni, így kiesett, a németek pedig várhatják ellenfelüket a londoni döntőben.

Az egyszeres BL-győztes német együttes 2013 után jutott ismét fináléba a legrangosabb európai kupasorozatban.

Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó: Paris Saint-Germain (francia) – Borussia Dortmund (német) 0-1 (0-0). Továbbjutott: a Dortmund, kettős győzelemmel, 2-0-s összesítéssel.

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Hakimi, Marquinhos, Beraldo, N. Mendes – Zaire-Emery (76. Li Kang In), Vitinha, F. Ruiz (63. Marcos Asencio) – Dembélé, Goncalo Ramos (63. Barcola), Mbappé.

Borussia Dortmund: Kobel – Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen – Can, Sabitzer – Sancho (67. Süle), Brandt (85. Nmecha), Adeyemi (56. Reus) – Füllkrug.

Párizs, vezette: Daniele Orsato (olasz).

Gólszerző: Hummels (50.).

Sárga lap: Dembélé (75.), Hakimi (85.), illetve Sabitzer (64.), Hummels (65.).

Csütörtökön a televízióban

Európa-liga, elődöntő, visszavágó:

* 22.00 óra, RTL Három, Pro Arena: Atalanta (olasz) – Olympique Marseille (francia) (az első mérkőzésen: 1-1)