Továbbjutott a PSG és a Porto

A Paris Saint-Germain jutott tovább másodikként a Borussia Dortmund mögött a labdarúgó Bajnokok Ligája F csoportjából, mivel a csoportkör utolsó fordulójában döntetlent játszott a német csapat otthonában, miközben a Milan vendégként győzött a Newcastle ellen.

A dortmundi mérkőzés rendkívül intenzív játékot hozott, az első félidőben számos gólszerzési lehetőséggel. A remekül kontrázó PSG-nek voltak nagyobb helyzetei, de mindegyiket kihagyták a párizsiak, ugyanakkor a már biztos továbbjutóként pályára lépő hazaiak is megszerezhették volna a vezetést. A gól nélküli döntetlen után a második játékrészben gyors gólváltás következett, majd továbbra is nagy volt az iram és a küzdelem, veszélyben forogtak a kapuk, de az eredmény nem változott, a PSG csak lesgólig jutott.

A csoport másik mérkőzésén a Newcastle bő félóra elteltével megszerezte a vezetést a Milan ellen, ezzel akkor a PSG elé került a Dortmund mögött továbbjutást érő pozícióba, de a Milan a második játékrészben egyenlített, majd fordított, ezzel az angol csapat végül negyedik lett.

Az E csoportban a csoportelsőség volt a tét az Atlético Madrid és a Lazio spanyolországi összecsapásán, amelyen a hazai együttes kétgólos győzelemmel az élen végzett.

A H jelű négyesben az éllovas FC Barcelona – amely már biztosan nyolcaddöntős volt – kikapott az eddig pont nélkül álló, sereghajtó belga Royal Antwerp otthonában. A másik nyolcaddöntős szereplést érő helyről az FC Porto és a Sahtar Donyeck portugáliai összecsapása döntött: a hazai együttes nyolcgólos ütközetet nyert meg, ezzel versenyben maradt a BL-ben.

A csoportok első két helyezettje a nyolcaddöntőbe jutott, míg a harmadikok átkerültek az EL-be. Az európai kupasorozatok sorsolását a tavaszi folytatásra hétfőn tartják Nyonban.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. (utolsó) forduló:

* E csoport: Atlético Madrid (spanyol) – SS Lazio (olasz) 2-0, Celtic Glasgow (skót) – Feyenoord (holland) 2-1. A végeredmény: 1. Atlético Madrid 14 pont, 2. Lazio 10, 3. Feyenoord 6, 4. Celtic Glasgow 4.

* F csoport: Borussia Dortmund (német) – Paris Saint-Germain (francia) 1-1, Newcastle United (angol) – AC Milan (olasz) 1-2. A végeredmény: 1. Borussia Dortmund 11 pont, 2. Paris Saint-Germain 8, 3. AC Milan 8, 4. Newcastle United 5.

* G csoport: RB Lipcse (német) – Young Boys (svájci) 2-1, Crvena zvezda (szerb) – Manchester City (angol) 2-3. A végeredmény: 1. Manchester City 18 pont, 2. Leipzig 12, 3. Young Boys 4, 4. Crvena zvezda 1.

* H csoport: FC Porto (portugál) – Sahtar Donyeck (ukrán) 5-3, Royal Antwerp (belga) – FC Barcelona (spanyol) 3-2. A végeredmény: 1. FC Barcelona 12 pont, 2. FC Porto 12, 3. Sahtar Donyeck 9, 4. Royal Antwerp 3.