Az Újpest FC hazai pályán 2-1-re legyőzte a Puskás Akadémiát a magyar labdarúgó NB I 23. fordulójának szombati játéknapján. A két csapat előző hat bajnoki mérkőzését kivétel nélkül a felcsútiak nyerték.

Nagy lendülettel kezdtek a fővárosiak, egyik támadást vezették a másik után, de nem tudtak a hálóba találni, majd kiegyenlítetté vált a játék. A 26. percben az ukrán Artem Favorov látványos góllal, szabadrúgásból a vendégeket juttatta vezetéshez, de Budu Zivzivadze egy 17 méteres lövéssel csakhamar egyenlített.

A második félidőben némileg csökkent az iram, ettől függetlenül felváltva forogtak veszélyben a kapuk. A 72. percben Branko Pauljevic a tizenhatos jobb sarka közeléből szép mozdulattal tekert a kapu jobb felső sarkába. A hátralévő időben mindkét csapat előtt adódtak kisebb-nagyobb lehetőségek, de újabb gól már nem született. Az Újpest sorozatban harmadszor nyert az élvonalban, a felcsútiak nyeretlenségi szériája pedig egy döntetlen mellett már három vereséget számlál.

NB I, 23. forduló: Paksi FC – Mezőkövesd Zsóry FC 4-0, Újpest FC – Puskás Akadémia FC 2-1, Budapest Honvéd – Debreceni VSC 4-2, Gyirmót FC Győr – MTK Budapest 1-1.

NB I, 23. forduló: Újpest FC – Puskás Akadémia FC 2-1 (1-1)

Budapest, Szusza Ferenc Stadion, vezette: Bognár.

Gólszerzők: Zivzivadze (32.), Pauljevic (72.), illetve Favorov (26.).

Sárga lap: Kutrumpisz (26.), illetve Favorov (22.), Weslen Júnior (41.).

Újpest: Banai – Kastrati, Kutrumpisz, Kuusk, Antonov – Pauljevic (90+1. Kádár), Csongvai, Onovo, Mitrovic (79. Boumal), Simon (51. Bjelos) – Zivzivadze.

Puskás Akadémia: Tóth B. – Nunes, Spandler, Stronati – Slagveer, Favorov, Corbu (84. Bakti), Szolnoki, Weslen Júnior – Gera (88. Kozák), Skribek (78. Komáromi).

A másodosztályú ETO FC drámai hajrában búcsúztatta a MOL Fehérvár FC-t

Egyedüli másodosztályú csapatként az ETO FC jutott a legjobb négy közé a labdarúgó Magyar Kupában. A csütörtöki negyeddöntőben a győriek hazai környezetben a 93. percben értékesített büntetővel nyertek 2-1-re az NB I-ben szereplő MOL Fehérvár FC ellen.

Az élvonalbeli gárda mélyrepülése ezzel folytatódott, hiszen a pontvadászatban legutóbbi öt találkozóját elveszítette, most pedig a kupából is kiesett.

Magyar Kupa, negyeddöntő:  ETO FC (NB II) – MOL Fehérvár FC 2-1, Kolorcity Kazincbarcika SC (NB III) – Paksi FC 0-1, Budapest Honvéd – Ferencvárosi TC 0-1, Békéscsaba 1912 Előre (NB II) – Újpest FC 2-3.

Gazdag Dániel győztes gólt szerzett

Gazdag Dániel góllal járult hozzá a Philadelphia Union 2-1-es sikeréhez a CF Montreal otthonában az észak-amerikai profi labdarúgóliga (MLS) alapszakaszának szombati játéknapján. A magyar válogatott játékos kezdő volt, az 56. percben hat méterről lőtt a hálóba – ezzel ő állította be a végeredményt –, majd a 76. percben lecserélték. Gazdagnak az új szezonban ez volt az első találata, tavaly öt góllal zárt az MLS-ben.