2024. july 1., Monday

A forduló előtt sereghajtó, vendég Újpest 2-1-re legyőzte a MOL Fehérvár FC-t a labdarúgó NB I 21. fordulójában.

A héten edzőváltáson átesett Fehérvár meddő fölényét hozta az első negyedóra, utána az Újpest átvette a játék irányítását, támadásaiban sokkal több elképzelés és veszély volt. A fehérváriak rengeteg hibával játszottak, a fővárosiak pedig a kapu előtt hoztak rendre rossz döntéseket, ezért sem esett gól a játékrészben.

Fordulást követően azonnal megszerezte a vezetést a vendégcsapat, Croizet volt eredményes. A folytatásban eldönthette volna a meccset az Újpest, de a legnagyobb lehetőségeket is elpuskázta. A Fehérvár ötlettelenül támadott, miközben a vendégek egyre magabiztosabbá váltak és Zivzivadze találatával eldöntötték a három pont sorsát. A végén Nikolics Nemanja szépített, ezzel Szabó Józseffel holtversenyben ő lett a fehérváriak legtöbb NB I-es gólt szerző játékosa.

A székesfehérvári Funsho Bamgboye (j) és az újpesti Branko Pauljevic

Fotó: MTI/Vasvári Tamás

NB I, 21. forduló: MOL Fehérvár FC – Újpest FC 1-2 (0-0)

MOL Aréna Sóstó, 3228 néző, vezette: Bognár T.

Gólszerző: Nikolics (88.), illetve Croizet (46.), Zivzivadze (74.).

Sárga lap: Kodro (65.), Alef (78.).

Fehérvár: Kovácsik – Nego, Fiola, Sabanov, Hangya – Szendrei (56. Rúben Pinto), Alef, Makarenko (87. Zulj) – Petrjak (69. Bamgboye), Kodro, Dárdai P. (69. Nikolics).

Újpest: Banai – Pauljevic, Kutrumpisz, Kuusk, Antonov – Csongvai, Onovo (Boumal, 85.) – Beridze (Katona M., 63.), Mitrovic, Croizet (Viana, 85.) – Zivzivadze (Kádár T., 80.).

* NB I., 21. forduló: Puskás Akadémia FC – Debreceni VSC 0-2, MOL Fehérvár FC – Újpest FC 1-2.

* NB II., 24. forduló: Szombathelyi Haladás – III. Ker. TVE 0-1, FC Ajka – Pécsi MFC 1-0, Diósgyőri VTK – Szolnoki MÁV FC 3-2, Aqvital FC Csákvár – Kecskeméti TE Hufbau 2-1, Szentlőrinc – Békéscsaba 1912 Előre 2-1, Budaörs – Nyíregyháza Spartacus FC 0-0, Soroksár SC – ETO FC 2-2, Tiszakécskei LC – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 0-4, Dorogi FC – Budafoki MTE 0-2. Az élcsoport: 1. Diósgyőri VTK 52 pont/24 mérkőzés, 2. Vasas 46/23, 3. Szeged 45/24.

Bolla Bendegúz a 95. percben mentett pontot a Grasshoppersnek

Bolla Bendegúz, a Grasshoppers magyar válogatott futballistája az utolsó pillanatokban mentett pontot csapatának a Young Boys elleni vasárnapi bajnokin.

A 22 éves védő a 95. percben volt eredményes, kialakítva ezzel a 2-2-es végeredményt, Bollának ez volt a harmadik találata a svájci csapat színeiben.

A svájci élvonalban 22 fordulót követően a Grasshoppers a hatodik, a Young Boys a második a tabellán.