A címvédő és toronymagasan listavezető Ferencváros hajrában szerzett góllal 2-1-re győzött a Zalaegerszeg vendégeként a magyar labdarúgó NB I második fordulójából elhalasztott és kedden pótolt mérkőzésén. A meccset a Ferencváros Bajnokok Ligája-selejtezői miatt halasztották el.

Kifejezetten jó iramban kezdődött az esztendő első magyar élvonalbeli bajnoki mérkőzése. A Ferencváros nagy kedvvel futballozott, így alig öt percet kellett várni az első komoly helyzetre, de Traore a kapus kicselezése után célt tévesztett. Noha a Zalaegerszeg nem adta fel a támadásvezetéseket, alapvetően a fővárosi csapat akarata érvényesült, veszélyes lehetőségei is akadtak. Demjén egy ízben bravúrral hárított, de bő negyedóra elteltével büntetőből vezetést szereztek a vendégek, igaz, Marquinhos 11-ese szerencsés volt, mert elcsúszott a támadó, és lehet, hogy saját lábát eltalálva perdült a labda a hálóba, azonban a videóbíró végül megadta a találatot. A kék-fehérek viszont azonnal egyenlítettek, a gólváltást követően pedig az előtte látott mederben folytatódott a meccs. A játékrész derekán volt némi hullámvölgy, a szünet előtti percekben viszont ismét veszélyessé vált az FTC támadójátéka, Civic fejesénél újra Demjén hárított bravúrral.

Térfélcserét követően álmosabb tempóban folytatódott az összecsapás. A Ferencváros ugyan továbbra is irányította a játékot, de ebben a periódusban az utolsó passzok és lövések rendre pontatlanok voltak, így, bár akadtak veszélyes akciók, mégsem sikerült befejezni azokat. A hajrában a sorozatban ötödik bajnoki címére hajtó FTC fokozta a nyomást, ám a hazai védelem eleinte állta a sarat, Botka jó lövését pedig Demjén védte. Amikor már úgy tűnt, hogy pontot szerezhet a Zalaegerszeg, akkor a hosszabbítás kezdetén Traore fejese eldöntötte a meccset, így végül sikerrel kezdte az új évet a bajnokság egyértelmű favoritja, amely még a nemzetközi porondon is érdekelt, mivel az Európa-ligában nyolcaddöntős.

A zöld-fehérek immár hét kör óta veretlenek. A még mindig eggyel kevesebb találkozóval rendelkező fővárosi együttes újabb sikerével 11 pontra növelte az előnyét a második Kecskeméttel szemben, míg a ZTE maradt ötödik.

A ferencvárosi Dibusz Dénes kapus (b2) és a zalaegerszegi Huszti András (b3) a labdarúgó OTP Bank Liga 2. fordulójából elhalasztott ZTE FC – Ferencvárosi TC mérkőzésen a zalaegerszegi ZTE Arénában 2023. január 24-én

Fotó: MTI/Katona Tibor

NB I, 2. fordulóból elhalasztott mérkőzés: ZTE FC – Ferencvárosi TC 1-2 (1-1).

Zalaegerszeg, 5514 néző, vezette: Erdős.

Gólszerzők: Huszti (21.), illetve Marquinhos (18., 11-esből), Traore (90+1.).

Sárga lap: Lesjak (90+4.).

ZTE FC: Demjén – Huszti (86. Lesjak), Mocsi, Csóka (90+3. Németh D.), Bedi – Szendrei (75. Ubochioma), Szalay (46. Tajti), Sankovic, Gergényi – Ikoba, Manzinga (86. Szafronov).

Ferencvárosi TC: Dibusz – Botka, Kovacevic, Knoester, Civic – Besic, Vécsei – Mercier (61. Tokmac), Zachariassen (75. Laidouni), Traore (90+3. Abena) – Marquinhos (75. Auzqui).

Átgázolt a CFR a Farulon

Élre állt a román labdarúgó-Szuperligában a Kolozsvári CFR 1907, miután a 22. forduló hétfői játéknapján idegenben gól nélküli első félidő után 3-0-ra legyőzte az eddig listavezető Konstancai FCV Farult. A gólokat Krasniqi (49.), Manea (59. – büntetőből) és Petrila (77.) szerezte.

A két csapat összetétele:

* FCV Farul: Aioani – Boli, Larie, Artean, Kiki (55. Borza) – Nedelcu (46. Sârbu), T. Băluță, Grameni (64. Casap) – Alibec, L. Munteanu (64. Morar), A. Pitu (78. Salli).

* CFR 1907: Scuffet – C. Manea (85. Țîru), Burcă, Yuri, Braun – Boateng, Muhar, Cvek (89. Hoban) – Yeboah (67. Janga), Bîrligea (46. Petrila), Krasniqi (90. Maglica).

A mérkőzést Kovács István vezette.

A 22. forduló további eredményei: Kolozsvári FCU – FC Voluntari 2-1, Bukaresti Rapid 1923 – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 3-0, CS Mioveni – Petrolul 52 Ploiești 1-0, Botosáni FC – CSU Craiova 1-0, FC Universitatea 1948 Craiova – Aradi UTA 1-1, Nagyszebeni Hermannstadt – Bukaresti FCSB 0-1, Chindia Târgoviște – Campionii FC Argeș Pitești 1-1.

A tabellán a Kolozsvári CFR 1907 47 ponttal az első, a FCV Farul a második 45 ponttal, míg a FCSB-nek és a Rapid 1923-nak egyaránt 41 pontjuk van.