A Ferencváros hazai pályán 3-1-es vereséget szenvedett az azeri Qarabagtól a labdarúgó Bajnokok Ligája 3. selejtezőfordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt.

Az első percekben a zöld-fehérek csak keresték a labdát, miközben az azeriek sorra vezették veszélyesebbnél veszélyesebb akcióikat, és Zoubir a hetedik percben nem hibázott. A kapott gól kicsit felébresztette a Ferencvárost, de gólt nem tudott rúgni, hiába játszott fölényben. A félidő végéig ferencvárosi részről Traoré és Nguen is kihagyott egy-egy helyzetet, de Dibusznak is újabb bravúrokat kellett bemutatnia.

A folytatásban is sokat bizonytalankodott az FTC hátsó alakzata, és szűk tíz perc után megduplázta előnyét a Qarabag Wadji góljával. A hazaiak játéka görcsössé vált, nem tudtak már  lehetőségeket kialakítani, mint az első félidőben, sőt a nagyszerű formában futballozó Wadji a második találatával bő tíz perccel a vége előtt eldöntötte a továbbjutás kérdését. A hajrában a zöld-fehéreknek legalább a becsületgól összejött, nem is érdemtelenül, de erejükből többre már nem futotta. Kudarcával a Ferencváros átkerült az Európa-liga selejtezőjének play-off körébe, ahol az ír Shamrock Rovers lesz az ellenfele. A párharc továbbjutója a második számú kupasorozat, míg a vesztese a konferencialiga csoportkörében folytathatja szereplését.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, 3. selejtezőkör, 2. menet: Žalgiris Kaunas (litván) – Bodø/Glimt (norvég) 1-1 (1-6), Apollon Limassol (ciprusi) – Makkabi Haifa (izraeli) 2-0 (2-4), Viktoria Plzeň (cseh) – Sheriff Tiraspol (moldovai) 2-1 (4-2), Pjunik Jereván (örmény) – Crvena Zvezda (szerb) 0-2 (0-7), Midtjylland (dán) – Benfica Lisszabon (portugál) 1-3 (2-7), Ferencváros – Qarabağ (azeri) 1-3 (2-4), Dinamo Zágráb (horvát) – Ludogorec (bolgár) 4-2 (6-3), PSV Eindhoven (holland) – AS Monaco (francia) 3-2 hosszabbítás után (4-3), Sturm Graz (osztrák) – Dinamo Kijev (ukrán) 1-2 hosszabbítás után (2-3), Glasgow Rangers (skót) – St. Gilloise (belga) 3-0 (3-2).

Labdarúgó-Európa-liga, 3. selejtezőkör, 2. menet: FC Shkupi (északmacedón) – Shamrock Rovers (ír) 1-2 (2-5).

Labdarúgó-konferencialiga, 3. selejtezőkör, 2. menet: FC Gżira (máltai) – Wolfsberg (osztrák) 0-4 (0-4), B36 Tórshavn (feröeri) – Viborg (dán) 1-2 (1-5).