de a hozzáállást dicsérték

Románia labdarúgó-válogatottja kedd este 3-2-re kikapott Kolumbiától. A Madridban rendezett felkészülési mérkőzésen a dél-amerikaiak már hárommal vezettek, amikor a románok is elkezdték a gólgyártást. A 6. percben Cordoba, a 36.-ban Jhon Arias, majd a 80.-ban Asprilla talált be. A románok csak ekkor váltak veszélyesebbé, és egy kolumbiai labdakihozatal során Ianis Hagi letámadása gólban kamatozott a 84. percben. Tíz perccel később pedig Florin Tănase kapott jó labdát Mantól a büntetőterületen, átvette, és a hálóba bombázott.

A román szövetségi kapitány nem volt elégedett az eredménnyel, de örült a csapat hozzáállásának és annak, hogy a játékosok a legjobbjukat nyújtották. „Nagyon hasznos tesztmérkőzés volt, edzősködésem leghasznosabb ilyen meccse. Tudtuk, hogy kivel állunk szemben, egy világverő csapattal, nem véletlenül nyertek a spanyolok, németek és brazilok ellen is. Egyfajta érettségi próbatétel volt ez, tanulnunk kell az ilyen pillanatokból. Több játékosnak is játéklehetőséget biztosítottam, kísérleteztem, vállaltam ennek a felelősségét. Örülök, hogy a csapat még háromgólos hátrányban sem adta fel. Többre is képesek lehettünk volna, de amikor ilyen gyorsan gólt kapsz, nehezen tudsz elvonatkoztatni tőle, és ez befolyásolja a játékodat. A második félidőben, akik a cserepadról érkeztek, jól álltak be a játékba, voltak helyzeteink, további gólt, gólokat tudtunk volna szerezni” – mondta Edward Iordănescu a mérkőzés után.

Fotó: a román labdarúgó-válogatott közösségi oldala

Felkészülési labdarúgó-mérkőzés: Kolumbia – Románia 3-2 (2-0).

Madrid, Civitas Metropolitano Stadion, vezette: Alejandro Muniz Ruiz (spanyol).

Kolumbia: Vargas – Munoz (45. Arias), Cuesta, Lucumi, Mojica – Rios, Lerma – Arias (67. Carrascal), Rodriguez (73. Quintero), Diaz (66. Borre) – Cordoba (74. Asprilla).

Románia: Moldovan – Raţiu, Drăguşin (46. Nedelcearu), Burcă, Opruţ (87. Sorescu) – R. Marin (77. Tănase), M. Marin – Moruţan, Stanciu (77. Man), Mihăilă (56. I. Hagi) – Alibec (57. Drăguş).

Gólszerzők: Jhon Cordoba (6.), Jhon Arias (36.), Yaser Asprilla (80.), illetve Ianis Hagi (84.), Florin Tănase (90+4.). Sárga lap: Cordoba (74.), Lerma (85.), illetve R. Marin (10.), M. Marin (78.).

Felkészülési mérkőzések:  Anglia – Belgium 2-2, Skócia – Észak-Írország 0-1, Írország – Svájc 0-1, Szlovénia – Portugália 2-0, Ausztria – Törökország 6-1, Franciaország – Chile 3-2, Németország – Hollandia 2-1, Spanyolország – Brazília 3-3, Argentína – Costa Rica 3-1.

Ukrajna lesz az ellenfél az Eb-n

Belgium és Szlovákia mellett Ukrajna lesz a románok csoportellenfele a labdarúgó-Európa-bajnokságon. A döntő torna mezőnye kedden teljessé vált, mivel lejátszották a pótselejtezők döntőit, és eldőlt, hogy Ukrajna mellett Lengyelország és Grúzia is ott lehet a nyári tornán. Két mérkőzésen is tizenegyesek döntöttek.
Grúzia története során először lehet ott az Eb-n, miután Tbilisziben gól nélküli döntetlent játszott a görög csapattal, majd hosszabbítás után tizenegyesekkel felülmúlta ellenfelét. A 2004-es Eb-győztes görögök így sorozatban harmadik kontinenstornájukról maradnak le.
Az A ág döntőjén Wales és Lengyelország összecsapásán sem született gól 120 percig, itt is jöhettek a tizenegyesek, de ez a párharc is nehezen dőlt el: a lengyelek hiba nélkül rúgtak, a walesi Daniel James lába viszont megremegett az utolsó körben, így Lewandowskiék ünnepelhettek.
A B ágon Izland megint a végén járt pórul, akárcsak legutóbb, amikor Magyarország a hajrában fordított. Ezúttal Ukrajna ellen vezettek a szigetországiak, de Mihajlo Mudrik 84. percben szerzett találata már az ukránok 2–1-es győzelmét és kijutását jelentette, akik ezzel úgy nyerték mindkét Eb-pótselejtezőjüket, hogy a bosnyákok ellen a 88., Izland ellen pedig a 84. percben kerültek először előnybe.