Nem játszotta a legjobb mérkőzését a marosvásárhelyi városi sportklub kosárlabdacsapata a sereghajtó Bukaresti Laguna Sharks otthonában, a megfelelő pillanatokban azonban rátalált arra a pluszra, ami szükséges volt a kötelezőnek számító győzelem megszerzéséhez. Főleg a meccs elején, aztán nyomokban később is, érezhető volt azonban az a félsz, amelyet a Foksányban elszenvedett vereség elültetett. Hiszen hiába jó képességű csapat a marosvásárhelyi, ha kiesőjelöltektől is képes vereséget szenvedni, amikor a legkevésbé számítunk rá.

Az első negyedben sehogy sem akart kialakulni a különbség a két fél között, ez a második negyedben, a feljavult védekező játék következtében kezdett érződni, így a CSM a szünetig kilencpontos előnyre tett szert. Ez ugyan még nem behozhatatlan különbség, a folytatásban mégis folyamatosan azt lehetett látni, hogy a Lagunában nincs meg az erő a fordításhoz, s noha a marosvásárhelyiek a megszokottnál sokkal szerényebb hatékonysággal dobtak (ez a harmadik negyedben 40%-nál alacsonyabb volt), valójában soha nem forgott a győzelmük veszélyben.

A statisztikai adatok viszonylagos kiegyensúlyozottságot mutatnak, sőt a végére a Laguna 49%-ban dobott mezőnyből a CSM 40%-ához képest, a jobb lepattanózás, de főleg az ellenfél 22 eladott labdája vezetett a 13 pontos marosvásárhelyi sikerhez, ami adósnak maradt támadójáték mellett a védekezés minőségét dicséri.

A bajnokság csak márciusban folytatódik a Románia-kupa nyolcas döntője (a negyeddöntők eredményeit lásd alább) és az ezt követő FIBA-ablak miatt, ekkor azonban a CSM négy mérkőzést játszik egymás után hazai pályán (nehezen érthető, hogy miként tudott ennyire suta programot összeállítani a sportági szövetség), az első meccset a listavezető és alsóházi szinten veretlen Galaci CSM ellen, március 4-én.

Kosárlabda Nemzeti Liga, alsóházi középszakasz, 2. forduló: Bukaresti Laguna Sharks – Marosvásárhelyi CSM 67:80 (20-22, 11-17, 14-19, 22-22).

Bukarest, Kosárlabda-aréna, 100 néző. Vezette: Marius Ciulin (Konstanca), Matei Bănică (Bukarest), Michael Nicoară (Bukarest). Ellenőr: Ioan Constantin (Bukarest).

Laguna Sharks: Aukstilkalnis 24 pont (2), Blondin 15 (1), Stăncuț 11 (2), Johnson 6, Odagiu 5, Paliciuc 3 (1), Brosser 3 (1), Pușcașu, Constantinescu, Stoian, Mitrică. Kispadon: Stojanović.

Marosvásárhely: Martinić 16 pont (2), Sánta 14, Person 12 (2), Șolopa 12 (2), Mathis 9 (3), Gajović 8, Bölöni 7 (2), Lowrance 2, Sólyom, Mureșan, Nistor. Kispadon: Engi-Rosenfeld.

Kosárlabda Nemzeti Liga, középszakasz:
* felsőház, 2. forduló: Nagyszebeni CSU – CSO Voluntari 74:73, Konstancai CSM Athletic – FC Argeș Pitești 84:90; a Temesvári OMHA Mozzart Bet – Kolozsvári U-BT mérkőzést március 1-jén rendezik, a Nagyváradi CSM – Bukaresti Rapid és a SCM U Craiova – Bukaresti Dinamo találkozót elhalasztották;
* alsóház, 2. forduló: Bukaresti Laguna Sharks – Marosvásárhelyi CSM 67:80, Csíkszeredai VSKC – Galaci CSM 77:87, Petrolul Ploiești – Foksányi CSM 2007 81:73, Bukaresti CSA Steaua – Zsilvásárhelyi CSM 93:91.
Románia-kupa, negyeddöntő: Kolozsvári U-BT – Temesvári OMHA Mozzart Bet 75:56, CSO Voluntari – SCM U Craiova 70:72, Konstancai CSM Athletic – Bukaresti Rapid 94:84, Nagyváradi CSM – FC Argeș Pitești 89:78.

Fotó: Nagy Tibor (archív)