2024. july 1., Monday

Az Arena 48 gólt kapott Nagybányán

Átjáróház volt az Arena védelmében Nagybányán, a helyi olimpiai teljesítményközpont csapata elleni mérkőzésen, amelyet a női kézilabda A osztály B csoportja visszavágójának első fordulójában rendeztek.

A marosvásárhelyi csapat három hét után tért vissza a pályára, előtte ugyanis szünet volt a bajnokságban, majd az első kör utolsó fordulójában kimaradt a Tonic elleni mérkőzése, a nagyváradi alakulat visszalépését követően. Erre azonban aligha lehet fogni a védelem és a kapusok gyatra teljesítményét. Kézilabdában gyakori feladat barátságos meccseken, hogy ne kapjon a csapat egy bizonyos számú gól fölött, és nem az, hogy hányat dob, mert a védekezés minősége elsődleges fontosságú ebben a sportágban. Úgy tűnik, az Arena, amely rendszeresen 30 gólnál többet inkasszál mérkőzésenként, ezt a leckét nem tanulta meg, de a 48 kapott gól minden eddigi határon túlmegy, és annál meghökkentőbb, hogy nem egy feljutásra pályázó csapat dobott ennyit az Arenának, hanem egy ugyancsak ifikből álló társaság, még ha az egész ország területéről összegyűjtött tehetségekről van is szó.

A téli szünetben az Arena kiegészítette a keretét, néhány új név bukkant fel, és ha segíti is ez a támadást, ahol 33 gólig jutott a csapat, a védekezés javításán még sokat kell dolgozni, a kapusokkal pedig nem kevésbé.

A bajnokság csütörtökön folytatódik, ám az Arena ismét szabadnapos lesz. Aztán ismét két és fél hét szünetet vesz a pontvadászat, a marosvásárhelyi csapat március 13-án a Kolozsvári U otthonába látogat.

Női kézilabda A osztály, B csoport, 12 forduló: Temesvári Universitatea – CNE Rm. Vâlcea 28-32; 13. forduló: CNE Rm. Vâlcea – Besztercei Gloria II 31-25, Zsilvásárhelyi CSM – Resicabányai CSU 34-21, Nagybányai CNOPJ – Tordai Liviu Rebreanu Főgimnázium 36-28, Székelyudvarhelyi Hargita KK – Temesvári Universitatea 35-40; 14. forduló: Zsilvásárhelyi CSM – Nagyváradi CSU 31-23, CNE Rm. Vâlcea – Resicabányai CSU 30-24, Székelyudvarhelyi Hargita KK – Besztercei Gloria II 22-34, Nagybányai CNOPJ – Marosvásárhelyi Arena 48-33.

Női kézilabda A osztály, B csoport, 14. forduló: Nagybányai CNOPJ – Marosvásárhelyi Arena 48-33 (24-18)

Nagybánya, Lascăr Pană-sportcsarnok. Vezette: Alexandru Apostu (Nagybánya), Florin Chinde (Nagybánya).

CNOPJ: Neagu – Boiciuc 8 gól, Rusneac 8, Groșan 6, Brîndușa 6, Danciu 5, Stavariu 5, Uțan 3, Lazea 3, Turdeanu 3, Pop 1.

Arena: Szász, Both, Jitaru – Țifui 10 gól, Moldován 8, Dina 4, Gál 3, Opriș 3, Groza 2, Trantea 1, Dabu 1, Mureșan 1, Roșca.