A vártnál sokkal simábban nyerte a Szörnyek csapata a Resicabányai Mozdonyok elleni elődöntőt az amerikaifutball-bajnokságban. Az alapszakaszban sokkal jobban megdolgoztatta az ellenfél a marosvásárhelyieket, most azonban már az első negyedben 32-0-ra vezettek a házigazdák, a második negyed elején pedig gyorsan 40-0-ra növelték az előnyt. Ez pedig a kegyelmi szabály automatikus aktiválását jelentette, így a folytatásban már nem állították meg minden szünetnél az időt. Így persze kevesebb pont esett. Míg az alapszakaszban, az utolsó negyedig kegyelmi szabály nélkül, 44-6-ra nyertek a marosvásárhelyiek, ezúttal 56-8 volt az eredmény.

A Szörnyek már a ellenfél kezdőrúgását azonnal touchdownig hordta vissza Corpering révén, majd miután a negyedik downnál megállították az ellenfél támadását, a quarterback maga futott be a labdával az ellenfél célterületére. Következett egy resicabányai fumble, amelyből ismét Corpering volt eredményes, majd Mocanu kapta el az ellenfél labdáját, és Jackson 30 yardos passzból ért el újabb touchdownt. Alig kezdődött meg a második negyed, amikor a sérült Kiss Jonatán helyére beállt Moldován György hátsó futó újabb hat pontja elindította a mercy rule-t, és mert minden touchdownt sikerült konvertálni is, ekkor már 40-0 volt az eredmény.

A folytatásban egy kicsit ellaposodott a hazaiak játéka, Resicabánya is megrázta magát, és mindjárt egy 90 yardos visszahordásból megszerezte egyetlen touchdownját, a találkozó kimenetelét azonban már semmi nem változtathatta meg.

A bajnoki döntőben a Szörnyek december első hétvégéjén a Bukaresti Lázadók ellen lép pályára, amelyen vissza szeretne vágni az alapszakasz első fordulójában elszenvedett 76-70-es vereségért. Egészen más meccs lesz – véli a csapatot vezető Nagy J. Attila –, mert azóta mindkét csapat rendbe tette a védelmét, viszont a támadóerejük változatlanul erős. A marosvásárhelyi csapat játékirányítója, Jacob Schimenz szerint pedig az első meccs óta hatalmasat fejlődött a csapat, főleg a játékismeret és taktikai felkészültség terén. Hozzátette: jól ismeri a bukarestiek néhány játékosát, van közöttük volt csapattársa is, és tiszteli a képeségeiket, azonban eltökéltek, hogy megszerezzék a marosvásárhelyi Szörnyek története első bajnoki címét.

Ebben segítségükre lehet a hazai pálya előnye, a döntőt ti. Marosvásárhelyen rendezik.

Fotó: a Mures Monsters közösségi oldala

Országos amerikaifutball-bajnokság, elődöntő: Marosvásárhelyi Szörnyek – Resicabányai Mozdonyok 56-8 (32-0, 8-8, 8-0, 8-0)

A Szörnyek pontszerzői: Jackson 3 td., 1 konv., Corpering 2 td., 1 konv., Moldován 1 td., 2 konv., Schimenz 1 td., 1 konv., Redding 1 konv., Szőlősi 1 konv.

A másik elődöntőben: Bukaresti Lázadók – Kolozsvári Keresztesek 62-13.

A döntők programja (december 3-4.):

* a 3. helyért: Resicabányai Mozdonyok – Kolozsvári Keresztesek;

* RoBowl: Bukaresti Lázadók – Marosvásárhelyi Szörnyek.