Angyalföldön megszakadt az Újpest rossz idegenbeli sorozata

• 2023-02-13 16:00:00

• -

Az Újpest 1-0-ra nyert a sereghajtó Vasas vendégeként a magyar labdarúgó NB I 19. fordulójának zárómérkőzésén, vasárnap.

A találkozó első félideje gyenge iramot hozott, az akciók nagyon ritkán értek lőtávolra a kapuktól. A kapusoknak így leginkább lábbal kellett a játékba avatkozniuk, mert védenivalójuk nem akadt. A Vasas a biztonságot helyezte előtérbe, és visszazárt a térfelére, amikor labdához jutott, kevés húzásból próbált meg akciót kezdeményezni. Az angyalföldiek ugyanolyan veszélytelenek voltak, mint a labdát járató, a széleket forgató újpestiek, akik nem tudtak áttörni a fegyelmezett hazai védelmen.

A szünet után a vendégek azonnal megszerezték a vezetést: Antonov indítása után Csoboth ziccerbe került, és higgadtan értékesítette. A Vasas hátrányban azonnal ritmust váltott, és bátrabb támadójátékot kezdeményezett. Veszélyt azonban csak Holender becserélését követően jelentett, bár a 81. percben pont ő hagyta ki a legnagyobb egyenlítési lehetőséget, amikor a kapufáról elé pattant labdát az ötösről az üresen tátongó kapu fölé vágta. A tízperces ráadásban Mudrinski eldönthette volna a mérkőzést, de hibázott, a vendégek viszont így is megőrizték előnyüket.

NB I, 19. forduló: Vasas FC – Újpest FC 0-1 (0-0).
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 2980 néző, vezette: Pintér.
Gólszerző: Csoboth (47.).
Sárga lap: Novothny (25.), Szivacski (37.), Berecz (85.), illetve Diaby (27.), Szabó B. (90.).
Vasas: Uram – Szivacski, Otigba, Iyinbor (84. Hegedűs), Ódor (84. Deutsch) – Márkvárt (64. Holender), Hidi P. – Hinora, Berecz, Zimonyi (46.
Radó) – Novothny (76. Feczesin).
Újpest: Banai – Pauljevic, Hall, Diaby, Antonov – Boumal – Varga B. (75. Anculasz), Szabó B., Jakobi (70. Simon), Csoboth (80. Jevtoszki) – Mudrinski.

* NB I, 19. forduló: Puskás Akadémia FC – ZTE FC 1-0, Vasas FC – Újpest FC 0-1. Az állás: 1. Ferencváros 45 pont, 2. Kecskemét 31, 3. Puskás Akadémia 29, ...9. Újpest 22, 12. Vasas 17.
* NB II, 23. forduló: FC Ajka – Diósgyőri VTK 0-1, Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Szombathelyi Haladás 3-0, Tiszakécskei LC – Aqvital FC Csákvár 1-1, Pécsi MFC – HR-Rent Kozármisleny 0-0, BFC Siófok – ETO FC Győr 0-1, Soroksár SC – Nyíregyháza Spartacus FC 2-2, Kolorcity Kazincbarcika SC – Credobus Mosonmagyaróvár 0-2, Gyirmót FC Győr – Budafoki MTE 2-1, Szentlőrinc – Dorogi FC 0-0. Az állás: 1. Diósgyőri VTK 52 pont/23 mérkőzés, 2. MTK Budapest 44/22, 3. Pécsi MFC 43/23.
* Szuperliga, 25. forduló: Campionii FC Argeș Pitești – Konstancai FCV Farul 0-0, FC Voluntari – Bukaresti FCSB 1-2. Az élcsoport: 1. FCV Farul 52 pont, 2. CFR 1907 50, 3. FCSB 47.