A címvédő Hollandia 3-2-re legyőzte Portugáliát az angliai női labdarúgó Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában, Leigh-ben. A luzitán együttes már a második mérkőzésén dolgozott le kétgólos hátrányt: míg azonban az első fordulóban, Svájc ellen egy pontot ért a talpra állása, ezúttal nem sikerült fordítania.

Két győzelemnél tart ugyanakkor a francia csapat, amely a Belgium elleni sikerrel be is jutott a női foci-Eb negyeddöntőjébe. A kvalifikáció a spanyoloknak is sikerült, igaz, kis híja volt, hogy nem mennek tovább a csoportból: a harmadik kör előtt Spanyolország és Dánia is három-három ponttal állt, így egymás elleni összecsapásuk ki-ki mérkőzéssé változott annyi megjegyzéssel, hogy döntetlen esetén jobb gólkülönbségüknek köszönhetően az esélyesebb spanyolok örülhettek volna. A kék mezesek végig domináltak a találkozón, de ellencsapásokkal az északi válogatott is riogatott, így az utolsó pillanatokig levegőben lógott a meglepetés. A 90. percben azonban a spanyol csapat Marta Cardona fejes góljával lezárt minden kérdést, s továbbjutott a negyeddöntőbe, ahol a házigazda Angliával találkozik.

A kvartett másik meccsén a csoportelső németek simán 3-0-ra verték a finneket, rájuk Ausztria vár a legjobb nyolc között.

Egy másik skandináv együttes – a norvég – is kiesett a női labdarúgó Európa-bajnokságról, a csoportkör utolsó, 3. fordulójában ugyanis 1-0-ra kikapott Ausztriától. Anglia Észak-Írországot is kiütötte, így magabiztosan, hibátlanul, 14-0-s gólkülönbséggel  megnyerte az A jelű négyest.

Fotó: a kontinensbajnokság közösségi oldala

Női labdarúgó Európa-bajnokság, csoportkör:

* A csoport, 2. forduló: Ausztria – Észak-Írország 2-0, Anglia – Norvégia 8-0; 3. forduló: Anglia – Észak-Írország 5-0, Ausztria – Norvégia 1-0. A végeredmény: 1. Anglia 9 pont, 2. Ausztria 6, 3. Norvégia 3, 4. Észak-Írország 0.

* B csoport, 2. forduló: Dánia – Finnország 1-0, Németország – Spanyolország 2-0; 3. forduló: Németország – Finnország 3-0, Spanyolország – Dánia 1-0.

A végeredmény: 1. Németország 9 pont, 2. Spanyolország 6, 3. Dánia 3, 4. Finnország 0.

* C csoport, 2. forduló: Hollandia – Portugália 3-2, Svédország – Svájc 2-1. Az állás: 1. Hollandia 4 pont (4-3), 2. Svédország 4 (3-2), 3. Portugália 1 (4-5),

4. Svájc 1 (3-4)

* D csoport, 1. forduló: Belgium – Izland 1-1, Franciaország – Olaszország 5-1; 2. forduló: Franciaország – Belgium 2-1, Olaszország – Izland 1-1. Az állás: 1. (és negyeddöntős) Franciaország 6 pont, 2. Izland 2, 3. Belgium 1 (2-3), 4. Olaszország 1 (2-6).

A negyeddöntőbe az első két helyezett jut.