Az angol U21-es válogatott története során harmadszor nyerte a korosztályos Európa-bajnokságot, a torna döntőjében Spanyolország ellen 1-0-ra győztek a szigetországiak.

Az együttes úgy jutott előnyhöz a Romániában és Grúziában rendezett kontinentális torna fináléja első félidejének hosszabbításában, hogy Cole Palmer szabadrúgása megpattant Curtis Joneson, a labda pedig védhetetlenül hullott a spanyol kapuba. A második félidő első felében kevés helyzetet alakítottak ki a csapatok, de a hátrányban lévő spanyolok játszottak veszélyesebben, lesgólig is eljutottak.

A 65. perc után tempót váltott Spanyolország, mindent megtettek az egyenlítés érdekében az ibériai játékosok, azonban egyre jobban kinyíltak, és Anglia a 89. percben majdnem megduplázta előnyét.

Amikor már úgy tűnt, minden eldőlt, Abel Ruízt megrúgták a tizenhatoson belül, a játékvezető büntetőt ítélt Spanyolország javára. A sértett állt oda, de nem tudta értékesíteni a lehetőséget, James Trafford hárítani tudott. Anglia gólt sem kapva nyerte meg az U21-es Európa-bajnokságot.

U21-es labdarúgó-Európa-bajnokság, egyenes kieséses szakasz:

* negyeddöntő: Grúzia – Izrael 0-0, tizenegyesrúgások után 3-4, Anglia – Portugália 1-0, Spanyolország – Svájc 2-1, Franciaország – Ukrajna 1-3;

* elődöntő: Izrael – Anglia 0-3, Spanyolország – Ukrajna 5-1;

* döntő: Anglia – Spanyolország 1-0.