A Románia-kupa tizenhatoddöntőjében megszakította nyeretlenségi sorozatát a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amelynek azért volt fontosabb a győzelem a Konstancai Farul otthonában játszott találkozón, mert ezzel feloldhatta azt a lélektani görcsöt, amely a bajnokságban úrrá lett a csapaton. Ennek megfelelően valamivel jobban játszott, mint a tartalékosabban kiálló házigazda, ám talán maguk a háromszékiek sem gondolták volna, hogy a győzelemhez egy téves játékvezetői ítélet segítheti hozzá őket. A mérkőzés paradoxona, hogy a bajnokságban klasszissal jobban játszott Ovidiun az OSK, mégis kikapott, ezúttal viszont szerényebb teljesítménnyel nyert.

Már az elején megkaparintotta a középpályát az OSK, de az első helyzetig a 15. percig kellett várni, amikor Luckassen lefordult védőjéről, azonban szögből érkező lövése elakadt Brănescun. Egy perccel később Mitrea és Ňegymást zavarták, Petre lódulhatott meg, de csak Niczuly ölébe emelte a labdát. A 30. percben Aganović a pöttyöst üresen kapta a tizenhatos vonalán, de lövés helyett megpróbálta átvenni, ám leperdült a lábáról. Két perccel később Mitrea szinte öngólt vétett egy szöglet után, de Niczuly a gólvonalon, hatalmas reflexszel, térddel mentett. A szünetig még Petre keresztlövése suhant el a hosszú sarok mellett, majd Tamás Nándor lőhetett 12 méterről hasonló szögből, Brănescu kiütötte, aztán Ciobanu lövésébe léptek bele a védők.

A második félidőben, a 49. percben Luckassen kiválóan fordult le Lariéról, utóbbinak pedig nem volt más választása, mint buktatni a szentgyörgyi csatárt. A szabálytalanság néhány centivel a tizenhatoson kívül történt, Radu Petrescu azonban nem látta pontosan, így büntetőt ítélt. Másfél perc vitatkozás után a tizenegyest Mitrea értékesítette (0-1). Ezt követően az OSK csak arra összpontosított, hogy minél távolabb tartsa a labdát a saját kapujától, és ez többnyire sikerült is, egy kivétellel: a 85. percben a frissen beállt Jefte Betancor ugrott ki Dimitrov mellől, lövésébe azonban beleért Niczuly, és a felső lécről ívvel visszapattanó labdát Dimitrov kifejelte a kapu elől. Az OSK kétszer is lezárhatta volna a meccset, ám előbb Aganović fejéről varázsolták le a védők a labdát a kaputól két méterre, majd  Bojić kapott zseniális kiugrató keresztlabdát, azonban könnyen kiismerhető csavarását Brănescu szögletre ütötte.

A tavalyi kudarcos kupaszereplés után így az idén a Sepsi OSK bejutott a nyolcaddöntőbe, azonban ennél talán fontosabbnak vélik, hogy a bajnokságban is megtörjön a jég. A tengerparti siker után ma Medgyesre már mindenképpen kevésbé feszült lelkiállapotban utazhatnak.

Fotó: a Farul közösségi oldala

Labdarúgó-Románia-kupa, tizenhatoddöntő: Konstancai Farul – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0-1 (0-0)

Hagi Akadémia-stadion, Ovidiu. Vezette: Radu Petrescu (Bukarest) – Mircea Grigoriu (Bukarest), Adrian Vornicu (Jászvásár). Tartalék: Marcel Bîrsan (Bukarest). Ellenőr: Liviu Ciubotariu (Galac), Aurel Ionescu (Bukarest).

Gólszerző: Mitrea (51. – büntetőből).

Sárga lap: Pires (21.), Mladen (90+2.), illetve Bărbuț (66.).

Farul: Brănescu – Dobrosavlevici, Ghiță (46. Buta), Larie, Mladen, Boboc, Pires (58. Artean), Ciobanu, Bodișteanu (58. Radaslavescu), Petre (67. Betancor), Chițu (67. Ely Fernandes).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ňinaj, Mitrea, (90. Dumitrescu), Eder (75. Tincu), Aganović, Păun, Tamás (46. Bărbuț), Luckassen (90. H. Sousa), Csuncsukov (65. Bojić).

Labdarúgó-Románia-kupa, tizenhatoddöntő: Şomuz Fălticeni – FC Voluntari 1-4, Nagybányai Minaur – Jászvásári CSM Politehnica 3-1, Petrolul 52 Ploiești – Universitatea 1948 Craiova 0-1, CS Mioveni – Bukaresti Rapid 0-0, büntetőkkel 4-5, Campionii FC Argeş Pitești – Botosáni FC 0-0, büntetőkkel 4-2, CSM Slatina – Dunărea 2005 Călăraşi 1-2, FK Csíkszereda – Chindia Târgovişte 0-1, Unirea 04 Slobozia – Temesvári Politehnica 0-1, Concordia Chiajna – Medgyesi Gaz Metan 0-1 hosszabbítás után, Bodzavásári FC– Academica Clinceni 2-1 hosszabbítás után, Nagyváradi AC 1910 – Nagyszebeni Hermannstadt 0-1, Konstancai Farul – Sepsi OSK 0-1, CS Vajdahunyad – Bukaresti FCSB 3-5 hosszabbítás után, CSO Filiaşi –  Aradi UTA 1-0, Temesvári Ripensia – Bukaresti Dinamo 1948 0-1, CSU Craiova – Kolozsvári CFR 1907 1-0.