Harmadik mérkőzését is elveszítette a marosvásárhelyi városi sportklub női kosárlabdacsapata a bajnokságban.

A kizárólag belföldi játékosokat használó Rapid otthonában bűnrosszul kezdett a Florentina Pora által irányított alakulat, négy perc kellett az első pontok megszerzéséig, s az első tíz percben mindössze öt pontot tudott szerezni. A mélyrepülés a második negyed elején is folytatódott, míg az ellenfél 21 pontra is elhúzott. Nos, ez az időszak nagyon sokat nyomott a latban a végén, hiszen ebből a hátrányból is sikerült egyenlíteni, sőt ötpontos előnyre is szert tenni a negyedik negyed elejére. A fordítás azonban nagyon sokat kivett a csapatból, a fejben elfáradt játékosok pedig a végére ismét átengedték a kezdeményezést a bukarestieknek. Azonban mi lett volna, ha már az első negyedben nekifognak kosarazni, nem csupán -21 pont után?

Igen feltűnő, hogy a marosvásárhelyi csapatnak nincs olyan játékirányítója, aki képes labdával átjutni a felezővonalon kosár alóli bedobás után, innen következett a kezdőkre jellemző nyolc másodperces hiba, de néha súlyos hiányosságok mutatkoztak a labdakezelés minőségében is (magyarul: egyszerű labdákat nem tudtak megfogni vagy kiejtettek). Míg Ardelean és Bobar révén a lepattanózást sikerült uralni, a szabaddobások terén van még amit gyakorolni, hiszen a 16 dobásból nyolc kimaradt, ami éppen annyi pontot jelent, ahány szükséges lett volna a győzelemhez. És ha az előző meccsen csupán az első negyedben 8/10-es volt a triplamutató, ezúttal összesen volt nyolc hármas, elsősorban Ardelean és Cortez révén, míg a többiek esetében sok esetben bátorság sincs a dobás elvállalásához.

A Kolozsvár elleni mérkőzés után újabb olyan meccsen van túl a CSM, amely a végén csúszott ki a csapat kezéből, s mintha a kispad sem lett volna a helyzet magaslatán a döntő percekben. Következik a Konstanca elleni hazai találkozó, márpedig a tengerpartiak idén Sepsiszentgyörgy egyeduralmát akarják megpróbálni megingatni...

Fotó: Nagy Tibor (archív)

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 3. forduló: Bukaresti Rapid – Marosvásárhelyi CSM 67:60 (19-5, 19-22, 5-18, 24-15).

Bukarest, Rapid-csarnok, 100 néző. Vezette: Diana Oprea (Brassó), Tiberiu Trif (Brassó), Patricia Handrea (Bukarest). Ellenőr: Stelian Bănică (Bukarest).

Rapid: Panait 13 pont (2), Stănici 13 (1), Duță 10 (2), Dumitru 8, Alexe 8, Manea 7 (1), Frîncu 3 (1), Vasile 3 (1), B. Sîrbu 2, L. Sîrbu. Kispadon: Neagu.

CSM: Ardelean 20 pont (3), Cortez 16 (4), Bobar 8, Sólyom 7, Plavițu 5 (1), Domokos 3, Feiseș 1, Czimbalmos, Ciciovan, Axintie. Kispadon: Brefelean.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 3. forduló: CSM Târgoviște – Brassói Olimpia 93:60, Bukaresti Rapid – Marosvásárhelyi CSM 67:60, Kolozsvári U – Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 48:81, Konstancai CSM – Aradi FCC december 4-én. Az előző fordulóból: Brassói Olimpia – Konstancai CSM 65:71.

Negyedikek a magyarok az erősorrendben, Románia a 31.

A nemzetközi szövetség (FIBA) a negyedik helyre rangsorolta a magyar női kosárlabda-válogatottat a holnap kezdődő Európa-bajnoki selejtezősorozat mezőnyében.
A 36 országot felölelő erősorrend taglalása során a FIBA szakírója kiemelte: a júniusi Eb szellemiségét kell továbbvinni, Székely Norbert szövetségi kapitány együttese a negyedik helyen végzett Ljubljanában. Paul Nilsen közölte, a magyarok nem elégedhetnek meg a helyzetükkel, és kemény munkára, valamint „gyilkos ösztönre” van szükségük. Ebben fontos a kiváló játékosállomány és a remek szakvezető szerepe, aki a palánk alatt olyan kiváló magas emberekre számíthat, mint Határ Bernadett, Kiss Virág és Goree Cyesha.
Az erősorrendet az Eb-ezüstérmes spanyolok vezetik, mögöttük a címvédő belgák, majd a Szlovéniában bronzérmes franciák következnek. Románia a 31. helyen áll, csak Izlandot, Ausztriát, Írországot, Észak-Macedóniát és Azerbajdzsánt előzi meg a válogatott.
A 40. Eb-nek Csehország, Németország, Görögország és Olaszország ad otthont 2025-ben, ez lesz az első alkalom, hogy négy országban rendezik meg a kontinenstornát. A kvalifikációs sorozat további mérkőzéseit 2024. november 7-én és 10-én, továbbá 2025. február 6-án és 9-én tartják. Magyarország Szlovéniával, Finnországgal és Bulgáriával, Románia Törökországgal, Izlanddal és Szlovákiával szerepel azonos selejtezőcsoportban.