a Liverpool kikapott Toulouse-ban

Az első három mérkőzését megnyerő Liverpool FC 3-2-es vereséget szenvedett Toulouse-ban a labdarúgó- Európa-liga csoportkörének negyedik fordulójában, csütörtökön.

Az első félidőben szinte végig az angol csapat támadott, jórészt birtokolta a labdát, a sok passzal azonban nem ment semmire a szervezetten védekező hazaiakkal szemben, akik a játékrész hajrájához közeledve egyetlen komolyabb helyzetükből, liverpooli labdavesztést kihasználva szereztek vezetést.

A korábbiakhoz hasonlóan a Premier League-mérkőzésekhez képest alaposan felforgatva küldte pályára együttesét Jürgen Klopp vezetőedző, több alapember – köztük Szoboszlai Dominik – hiányzott a kezdő tizenegyből. A szünetben aztán már változtatott a német tréner, a magyar középpályás Mohamed Salah és Trent Alaxander-Arnold is beállt a második félidőre.

A vendégcsapat azonban így sem tudott felpörögni, sőt a hazaiak bő húsz perc alatt további háromszor a kapuba találtak, igaz, kétszer szabálytalan körülmények között. Kétgólos hazai vezetés után a toulouse-iak összehoztak egyet a Liverpoolnak is, de ezután ismét növelték előnyüket.

A hajrában megint szépített a Liverpool, majd a 97. percben úgy tűnt, egyenlíteni is tud, de videózás után érvénytelenítette a találatot a bíró, mert az akció kezdeténél Alexis Mac Allister karjára pattant a labda.

Európa-liga, 4. forduló:

* A csoport: SC Freiburg – Topolya SC 5-0, West Ham United – Olimpiakosz 1-0. Az állás: 1. Freiburg 9 pont (12-5), 2. West Ham 9 (7-4), 3. Olimpiakosz 4, Topolya 1.

* B csoport: AEK Athén – Olympique Marseille 0-2, AFC Ajax – Brighton 0-2. Az állás: 1. Marseille 8 pont, 2. Brighton 7, 3. AEK 4, 4. Ajax 2.

* C csoport: Betis Sevilla – Arisz Limasszol 4-1, Rangers FC – Sparta Prága 2-1. Az állás: 1. Betis 9 pont, 2. Rangers 7, 3. Sparta 4, 4. Arisz 3.

* D csoport: Atalanta – Sturm Graz 1-0, Sporting CP – Raków Czestochowa 2-1. Az állás: 1. (már továbbjutott) Atalanta 10 pont, 2. Sporting 7, 3. Sturm 4, 4. Raków 1.

* E csoport: Toulouse – Liverpool FC 3-2, LASK Linz – Royale Union Saint-Gilloise 3-0. Az állás: 1. Liverpool 9 pont, 2. Toulouse 7, 3. Saint-Gilloise 4, 4. LASK 3.

* F csoport: Stade Rennes – Panathinaikosz 3-1, Makkabi Haifa – Villarreal 1-2. Az állás: 1. Rennes 9 pont/4 mérkőzés, 2. Villarel 6/3, 3. Panathinaikosz 4/4, 4. Makkabi 1/3.

* G csoport: Servette FC – Sheriff Tiraspol 2-1, Slavia Prága – AS Roma 2-0. Az állás: 1. Slavia 9 (10-2), 2. Roma (8-3), 3. Servette 4, Sheriff 1.

* H csoport: BK Häcken – Molde FK 1-3, Qarabag FK – Bayer Leverkusen 0-1. Az állás: 1. (és továbbjutott) Bayer Leverkusen 12 pont, 2. Molde 6 (9-5), 3. Qarabag 6 (3-6), 4. Häcken 0.

Európa-konferencialiga, 4. forduló:

* A csoport: Slovan Pozsony – Lille OSC 1-1, Olimpija Ljubljana – KÍ Klaksvík 2-0. Az állás: 1. Lille 8, 2. Slovan 7, 3. Klaksvík 4, 4. Ljubljana 3.

* B csoport: Breidablik – KAA Gent 2-3, Zorja Luhanszk – Makkabi Tel-Aviv 1-3. Az állás: 1. Gent 10 pont/4 mérkőzés, 2. Makkabi 6/3, 3. Luhanszk 4/3, 4. Breidablik 0/4.

* C csoport: FK Asztana – KF Ballkani 0-0, Viktoria Plzen – Dinamo Zágráb 1-0. Az állás: 1. (és továbbjutott) Plzen 12 pont, 2. Ballkani 4 (3-3), 3. Asztana 4 (4-8), 4. Zágráb 3.

* D csoport: Club Brugge – Lugano FC 2-0, Besiktas – Bodö/Glimt 1-2. Az állás: 1. (már továbbjutott) Brugge 10 pont, 2. Bodö/Glimt 7, 3. Lugano 4, 4. Besiktas 1.

* E csoport: Aston Villa – AZ Alkmaar 2-1, Legia Varsó – Zrinjski Mostar 2-0. Az állás: 1. Aston Villa 9 pont (9-5), 2. Legia 9 (7-4), 3. Zrinjski 3 (5-8), 4. Alkmaar 3 (6-10).

* F csoport: Ferencvárosi TC – KRC Genk 1-1, FK Cukaricki – ACF Fiorentina 0-1. Az állás: 1. Fiorentina 8 pont, 2. FTC 6 (6-4), 3. Genk 6 (5-3), 4. Cukaricki 0.

* G csoport: PAOK – Aberdeen FC 2-2, HJK Helsinki – Eintracht Frankfurt 0-1. Az állás: 1. (és továbbjutott) PAOK 10 pont, 2. (és továbbjutott) Eintracht 9, 3. Aberdeen 2, 4. Helsinki 1.

* H csoport: PFC Ludogorec – Fenerbahce 2-0, Nordsjaelland – Spartak Nagyszombat 1-1. Az állás: 1. Fenerbahce 9 pont, 2. Nordsjaelland 7, 3. Ludogorec 6, 4. Nagyszombat 1.