A Sirius-paradoxon

Újabb vereséget szenvedett a Sirius női kosárlabdacsapata egy közvetlen ellenféltől, ismét oly módon, hogy a harmadik negyed vége felé megnyugatónak tűnő tízpontos előnye volt. A végére azonban alulmaradt a nagyon szerény képességű Kolozsvárral szemben, mert továbbra is messzire elmarad a teljesítménye az elvárhatótól. És akkor íme a paradoxon: a forduló utáni „FIBA-ablakra“ a Sirius három játékosát is meghívták hazája válogatottjába: Sólyom Sára Ausztria, Anastasija Podunavac Szerbia, Vita Horobec pedig Ukrajna csapatában szerepel a napokban.

Borzalmasan kezdett a Sirius Kolozsváron, az első pontjai megszerzéséig hét és fél percet kellett várni, és csak azért nem szakadt le nagyon a házigazdától, mert Kolozsvár is mindent kihagyott, amit ki lehetett. A teljesítmény javult némileg a második negyedben, és kihasználva az ellenfél pontatlanságát is, szorosabbá tette a Sirius a meccset, ám mindezt rengeteg kimaradt ziccer, pontatlan passz, eladott labda kíséretében. A harmadik negyedben úgy tűnt, hogy a szerény játék dacára meglehet a 8. helyért folyó küzdelemben igen fontos siker, mert az ellenfél még ágrólszakadtabb, ám aztán következett a végjáték. 46:42-es marosvásárhelyi vezetésnél Kolozsvár váratlanul egymás után három triplát bevágott Kelemen Kincső, majd kétszer Sánta Petra révén, és ezzel eldőlt a meccs. A Siriusban nincs meg az az erő, amely ötpontos hátrány megfordítására képes a végjáték utolsó két és fél percében. Lipovan még dobott ugyan egy triplát, ám 53:49-nél gyerekes hibát követtek el ismét a marosvásárhelyiek, öt másodperc alatt nem tudták játékba hozni a labdát, és ezzel elszalasztották az utolsó esélyt is.

Néhány ijesztően beszélő statisztikai adat: alig 33% mezőnygól (ami jobb azért, mint legutóbb), 25 (!) eladott labda. Az egyéni teljesítmények is riasztóak: Horobec, az előző meccs legponterősebb játékosa – 0/5 mezőnyből, 1 a kettőből szabaddobásból; Bučuk – öt perc a pályán, üres vonal a statisztikában...

A bajnokság a már említett „FIBA-ablak“ után december 10-én folytatódik, amikor a mezőny eddigi leggyengébbje, a CSM Târgoviște lesz a Sirius vendége. Addig is azonban, november 30-án és december 3-án a Románia-kupa első körét rendezik. A marosvásárhelyi csapat ellenfele a CSM Alexandria lesz, az első meccset idegenben játssza.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 7. forduló: Kolozsvári U – Marosvásárhelyi Sirius 55:50 (11-3, 13-17, 10-19, 21-11)

Kolozsvár, Horea Demian Sportcsarnok, 50 néző. Vezette: Vlad Antonio Sandu (Nagyszeben), Ioana Drăgoi (Temesvár), Diana Oprea (Brassó). Ellenőr: Marius Vlaicu (Tg.-Jiu).

Kolozsvári U: Sutton 23 pont (2), Sánta 11 (2), Putra 8, Uiuiu 8 (2), Kelemen 5 (1), Bota, Popovici, Rus. Kispadon: Mihășan, Ranga, Faragó.

Sirius: Podunavac 18 pont (2), Lipovan 18 (4), Sólyom 8 (2), Garrett-Hammett 5, Horobec 1, Feiseș, Bučuk, Mircea, Ciciovan. Kispadon: Oancea, Moga.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 6. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC – Konstancai CSM 84:62; 7. forduló: Kolozsvári U – Marosvásárhelyi Sirius 55:50, Konstancai CSM – Bukaresti Agronomia 67:46, Bukaresti Rapid – Brassói Olimpia 64:74, Kézdivásárhelyi KSE – Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 58:81. Elmaradt mérkőzésen: CSM Târgoviște – Aradi FCC Baschet 60:78.