A következő idény végéig meghosszabbította szerződését a Sepsi OSK sepsiszentgyörgyi labdarúgóklub Cristiano Bergodi edzővel – adta hírül hétfőn honlapján a klub.

Az olasz tréner tavaly októberben vette át a csapat vezetését, miután a székelyföldi együttesnek a vártnál rosszabbul sikerült a bajnoki rajtja. Bergodi megbízása az idény végéig szólt. Vezetésével eddig 26 bajnoki és két kupamérkőzésen lépett pályára a csapat, 15 győzelem mellett hat döntetlen és hét vereség a mérlege.

A Sepsi OSK két fordulóval a bajnokság vége előtt a rájátszás alsóházában a tabella harmadik helyén áll. A Románia-kupa elődöntőjében a hazai pályán játszott első mérkőzést 2-1-re megnyerte a CSU Craiova ellen. A visszavágót május közepén játsszák.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Verekedtek is Kolozsváron

Elszabadultak az indulatok a Kolozsvár Aréna öltözői környékén a FCU – Unirea 04 Slobozia (1-2) 2. ligás labdarúgó-mérkőzést követően, miután a vendégek az ötödik hosszabbításpercben gólt lőttek, és megnyerték a mérkőzést a felsőházi rájátszás 7. fordulójában.

Az ökölzáporban a vendégek edzőjének is jutott néhány ütés. Adrian Mihalcea el is panaszolta a televíziós közvetítés végén, és értetlenkedve mondta: nehezen elfogadható, ami történt, hiszen nekik is ugyanolyan joguk van győzelemre játszani és nyerni, mint másnak. „Van esélyünk a negyedik helyre, és természetes, hogy minden lehetőséget megragadunk. Mások előtt sem hajoltunk meg. Aggasztó, hogy futballmérkőzésen ilyesmi megtörténhet ezen a szinten“ – fogalmazott.

Ugyan a Slobozia csak hatodik a felsőházi tabellán, de hátránya mindössze egy pont az ötödik Chiajnához képest, a negyedik helyen álló CSA Steauának pedig nincs feljutási joga az 1. ligába, ugyanis a védelmi minisztérium alárendeltségében működik, és ilyenként nem kaphat versenyengedélyt az élvonalban.

Döntetlennel biztosította bajnoki címét a Vasas

A listavezető Vasas FC gól nélküli döntetlent játszott a Szombathelyi Haladás otthonában a magyar labdarúgó NB II 35. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén. Az angyalföldiek a Diósgyőr vasárnapi vereségével már biztosították feljutásukat az NB I-be, a mostani pontszerzésükkel pedig az is eldőlt, hogy bajnokként kerülnek vissza az élvonalba, ugyanis tízpontos hátrányát a hátralévő három forduló alatt már nem tudja ledolgozni a második helyezett Kecskemét.

* 1. liga, felsőházi rájátszás, 7. forduló: Bukaresti FCSB – Campionii FC Argeş Piteşti 4-0; az állás: 1. CFR 1907 51 pont, 2. FCSB 49, ...6. CFC Argeş 27.

* 1. liga, alsóházi rájátszás, 7. forduló: CS Mioveni – Botosáni FC 0-2; az állás: 1. Rapid 1923 39 pont, 2. Botosán 38, 3. Sepsi OSK 36, ...6. Mioveni 28.

* 2. liga, felsőházi rájátszás, 7. forduló: Petrolul 52 Ploieşti – Bukaresti CSA Steaua 0-0. Az állás: 1. Petrolul 52 58 pont, 2. Nagyszeben 56, 3. Kolozsvári FCU 54, 4. Bukaresti CSA Steaua 46, 5. Chiajna 40, 6. Slobozia 39.

* NB II, 35. forduló: Szombathelyi Haladás – Vasas FC 0-0. Az élcsoport: 1. (és már feljutott) Vasas FC 78 pont, 2. Kecskemét 68, 3. Diósgyőr 65.