Elszenvedte zsinórban a harmadik vereségét a Sepsi OSK, ezúttal a FCSB otthonában maradt alul a székelyföldi együttes. A mérkőzés azonban semmi korábbihoz nem hasonlított. Ha valaki arra várt volna, hogy a bajnoki cím várományosa irányítja majd a meccset, és az OSK kétségbeesetten védekezik egy pont reményében, csalódnia kellett. Rég láttunk ennyire mezőnyfölényben játszani egy csapatot, mint az OSK, s rég láttuk a FCSB-t ennyire beszorítva, ugyanakkor kétségbeejtő volt Bernd Storck legényeinek ötlettelensége a támadásban.

Az OSK-ból hiányzott a hosszabb időre kidőlt Alimi, a sérült Varga Roland és Debeljuh, az eltiltott Oteliță és Ňinaj, de leginkább az influenzás Ștefănescu, aki nélkül, úgy tűnik, elfogy a tudomány az ellenfél tizenhatosában.

A két félidő merőben eltérő volt, az elsőben is az OSK volt a kezdeményezőbb, azonban a FCSB nagyon gyorsan ritmust váltott, amint megszerezte a labdát, és néhányszor felkészületlenül kapta az OSK védelmét. Ebben a játékrészben az OSK-nak volt több helyzete, de a házigazdák lehetőségei voltak a veszélyesebbek – és hát gólt is ők lőttek, ami végül a találkozó egyetlen találata maradt.

Az OSK az első perctől nagyon fent kezdte a játékot, és a 2. percben egy gyors ellentámadás megtalálta Comant a tizenhatos bal oldalán, aki elpasszolta Niczuly mellett – de a hosszú sarok mellett is. Az OSK első lövését Aganović adta le a 4. percben, majd a 13.-ban Păun lövését Târnovanu a léc alól tolta ki. A második veszélyes FCSB-akció pedig már gólt is ért: Coman bal oldali akciója után a labda Băluțához került a tizenhatos jobb oldalán, s noha négy védő is nyüzsgött körülötte, ballábas lövése a kapu bal sarkában kötött ki. A labda közvetlenül Niczuly mellett süvített el, a szentgyörgyi kapust azonban megzavarta az előtte álló Miculescu és Ciobotariu. Az OSK megpróbált gyorsan válaszolni, a 19. percben Oroian lövése szállt fölé, a 21. percben pedig Kallaku 20 méterről a jobb alsó sarok mellé lőtt. A 26. percben ismét nagy FCSB-lehetőség maradt ki, Miculescut Niczuly blokkolta, majd Păun vágta ki az ötösről előle. A 32. percben Šafranko fejjel a hosszú sarok mellé küldte az ötös sarkáról, a 34. percben pedig össztűz alá  került Târnovanu kapuja, végül Dawa mentett szögletre. A 45. percben egy szöglet után Kecskés perdített a hosszú sarok felé, de a kapus a helyén volt.

Aztán a második félidőben az OSK eldugta a labdát a házigazdák elől – de csak a középpályán. Hiába a fojtogató birtoklás, mindössze egyetlen helyzetecskére futotta 45 perc alatt: a 78. percben Šafranko fordulásból az ötös bal sarkáról fölé küldte. A bukarestiek ugyanakkor kizárólag rombolásra rendezkedtek be, nekik is egyetlen helyzetük volt, de az nagy: a 79. percben Phelipe egyedül maradt Niczulyjal, aki zárta előtte a szöget.

A Sepsi OSK marad azzal a vigasszal – ha annak lehet nevezni –, hogy kétségbeesett védekezésre és időhúzásra kényszerítette a FCSB-t. Az azonban nehezen érthető, hogy az ellenfél tizenhatosának közelében miért válnak színvakká a szentgyörgyi játékosok, s passzolnak mindig oda, ahol az ellenfél áll...

A vereséggel az OSK a felsőházi helyek alá került, és alaposan össze kell szedje magát, ha továbbra is a play-offot célozza. A következő mérkőzését hétfőn délután fél hattól a FCV Farul ellen játssza hazai pályán.

Fotó: a FCSB közösségi oldala

Labdarúgó Szuperliga, 25. forduló: Bukaresti FCSB – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-0 (1-0).
Bukarest, Nemzeti Aréna. Vezette: Adrian Cojocaru (Galac) – Valentin Avram (Bukarest), Alexandru Filip (Konstanca). Tartalék: Cătălin Buși (Rm. Vâlcea). Ellenőr: Augustus Constantin (Rm. Vâlcea). Videóbíró: Bogdan Dumitrache (Bukarest). Segéd videóbíró: Iuliana Demetrescu (Rm. Vâlcea).
FCSB: Târnovanu – Pantea, Ngezana, Dawa, Radunović, Olaru, Lixandru, Alhassan, Băluță (90+1. Crețu), Miculescu (63. Ov. Popescu), Coman (46. Phelipe).
Sepsi OSK: Niczuly – Oroian (87. Rența), Kecskés (87. Bălașa), Ciobotariu, Dumitrescu (61. Varga K.), Păun, Kallaku (87. Ion Gheorghe), Matei, Aganović (72. Rondón), Fl. Ștefan, Šafranko.
Gólszerző: Băluță (16.).
Sárga lap: Oroian (81.).
Szuperliga, 25. forduló: Nagyszebeni Hermannstadt – Petrolul 52 Ploiești 0-0, Bukaresti FCSB – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-0.
Az élcsoport: 1. FCSB 54 pont, 2. Rapid 1923 45, 3. Kolozsvári CFR 1907 42, ...7. Sepsi OSK 33.
A labdarúgó szuperliga 25. fordulójának eredményei: Galaci Oțelul – FCU Craiova 1948 1-0, CSU Craiova – Kolozsvári U 2-2, Jászvásári Poli – FC Voluntari 0-0, Kolozsvári CFR – Bukaresti Rapid 0-1, Nagyszebeni Hermannstadt – Petrolul Ploiești 0-0, FCSB – Sepsi OSK 1-0. Aradi UTA – FC Botoșani és Konstancai Farul – Bukaresti Dinamo lapzárta után. Az előző fordulóból: FC Voluntari – Nagyszebeni Hermannstadt 1-1, FCSB – Konstancai Farul 1-1.