2024. september 1., Sunday

rúgott gólt Nyárádtő

Továbbra sincs gólja a 2. ligás labdarúgó-bajnokságban a Nyárádtői Unirea 2018 csapatának, bár már a negyedik mérkőzését is lejátszotta a Maros megyei együttes. Igaz, a négyből három meccsen idegenben lépett pályára, és most másodszorra pontot rabolt az ellenfél pályájáról, de jelenleg – a csupán egy meccset játszott Corvinul kivételével – az egyetlen a mezőnyben, amely gólképtelen. Ez a rangsorban is megmutatkozik, ahol a kiesőnek számító 20. helyen áll.

A Sellemberki CSC 1599 ellen Nagydisznódon rendezett találkozó első félidejében elsősorban a házigazdáknak volt helyzetük, de Monea fejese pontatlan volt, az egyedül elfutó Babić elügyetlenkedte, a félidő hosszabbításában Monea ismét fölé fejelt.

A második félidőben megfordult a találkozó, s most Nyárádtő volt veszélyesebb. Az 50. percben Zukanović kisodródott, így nem találta el a kaput, Șerban lövését pedig Măluțan hárította.

A 75. percben emberfölénybe került Nyárádtő, miután Nateának szándékos könyöklésért piros lapot mutatott fel a játékvezető, de nem tudta kihasználni. Fülöpnek lett volna lehetősége a 84. percben, de szabadrúgása nem találta el a kaput.

A 2. ligában, akárcsak az élvonalban, most két hét szünet következik, Nyárádtő legközelebb a FCU Craiova 1948 otthonába látogat, azaz negyedszer játszik idegenben öt forduló alatt.

Fotó: a CSC 1599 Sellemberk közösségi oldala

2. liga, 5. forduló: Sellemberki CSC 1599 – Nyárádtői Unirea 2018 0-0.

Nagydisznód, városi stadion. Vezette: Andrei Baciu (Botosán) – Ioan Humița (Örményes), Kopriva Biró Tamás (Nagykároly). Tartalék: Octavian Ciucanu (Brassó). Ellenőr: Szilágyi István (Szatmárnémeti), Ciprian Prisăcaru (Târgoviște).

Sellemberk: Măluțan – Gogor, Natea, Gherman, Marrone (70. S. Șerban), Boboc, Ayine (56. Bucuroiu), Soare (77. Buzan), Monea, Rodri Hernando (56. Butucel), Babić.

Nyárádtő: Geantă – Chinteș, A. Popa, Ndiesse, Savin (70. Cruceru, 85. Vînău), Tiihonen, Haiduc (63. Astafei), Bîrnoi (70. Fülöp), Zukanović, A. Șerban, I. Barstan.

2. liga, 4. forduló: Nagyváradi FC Bihor – Resicabányai CSM 2-3, Sellemberki CSC 1599 – Nyárádtői Unirea 2018 0-0, Bukaresti Metaloglobus – CS Voluntari 2-1, CS Mioveni – Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii 2-0, Concordia Chiajna – FC Câmpulung Muscel 1-0, Foksányi CSM – Újszentesi CSC 0-1, CSM Slatina – Campionii FC Argeș Pitești 0-0, Vajdahunyadi Corvinul 1921 – Karácsonkői Ceahlăul 1-1.