2024. july 2., Tuesday

A négy–null is lehet veszélyes eredmény

• 2022-11-13 16:13:29

• -

A futballban van egy mondás, amely szerint a 2-0 veszélyes eredmény olyan értelemben, hogy az előnyben lévő csapat túlságosan megnyugodhat, és az előny pillanatokon belül szertefoszolhat. A Nyárádtői Unirea 2018 esetében a 4-0 bizonyult veszélyesnek, a Gyulafehérvári CSM Unirea kis híján ledolgozta négygólos hátrányát.

Nyárádtő a 42. percben jutott el a 4-0-ig, bár nem feltétlenül játszott akkora fölényben, csak sokkal jobban kihasználta a lehetőségeit. A 22. percben egy gyors ellentámadást Astafei fejezett be góllal, bár előbb még belebonyolódott néhány fölösleges cselbe, aztán a 26. percben Istrate váltott góllá egy könnyű síppal befújt büntetőt. A 40. percben Ganea csavart széles ívvel 20 méterről a jobb felsőbe, két perccel később pedig Rusu kapu elé lőtt labdáját Astafei kotorta be a védők és a kapus gyűrűjéből. A szünet előtt azonban még szépítettek a vendégek, egy szintén könnyedén adott tizenegyest Cristea értékesített.

A második félidő elején Gyulafehérvár az 50. percben már szépített Fetița révén, aki 15 méterről fejelt át a nagyon rossz ütemben kimozduló Feieren. Utóbbi azonban később háromszor is jóvátehette ezt a hibáját a vendégek hatalmas lehetőségeinél. A házigazdák is többször lezárhatták volna a meccset. Az 57. percben Astafei a kapus által üresen hagyott kapura emelt, a védők azonban a gólvonalról kifejelték. Aztán Ciubăncan két méterről is fölé tudott fejelni, később Petra találta telibe három méterről a kapufát. A 75. percben Astafei újabb tizenegyest harcolt ki. Miután Istrate már nem volt a pályán, a sértett végezte el a büntetőt, de csúnyán fölérúgta. Végül a vendégek a 90. percben ismét betalálták Indrei révén, akinek az első lövése kijött Feierről, de biliárdeffektussal a labda a hálóba pattant. Egyenlítésre azonban már nem volt idő.

Marosvásárhelyen pontosan annyival nyert Csíkszereda itteni fiókcsapata a Kolozsvári Sănătatea ellen a 3. liga 12. fordulójában, mint amennyivel idegenben ott kikapott. A házigazdák kétgólos hátrányból álltak fel, és hozták 4-3-mal a három pontot.

Nem kezdődött jól a meccs az ACS számára, a Sănătatea már a 3. percben megszerezte a vezetést. Saroși kapott hosszú labdát, lendületből megelőzte a védőt, és a kimozduló Molnár mellett a hosszú sarokba küldte a labdát. Ezt követően az első félidő többnyire a középpályán zajlott, enyhe hazai fölénnyel, ám nagyobb helyzetek nélkül. A legközelebb Lupuleț volt az egyenlítéshez a 45+2. percben, ám 16 méterről leadott lövését fogta a kapus.

Szünetben ebben a bajnokságban először lépett csereként pályára az eddigi meccseken kapitányi szalagot viselő Moldován Tamás, és ez megváltoztatta a mérkőzés menetét. Mindjárt az első percben gólpasszt adott Gligának, akinek volt ideje átvenni és megfordulni 11 méteren, és félmagasan talált a hosszú sarokba, majd a következő két marosvásárhelyi gólban is benne volt. Addig azonban a Sănătatea már 3-1-re vezetett, mert az 56. percben Vescan dropból 30 méterről nagyon eltalálta a labdát, amely Molnár kapujának sarkában kötött ki, a 60. percben pedig egy szögletnél teljesen üresen hagyák a védők Lacót, aki közelről pöccentette a kapuba a megcsúsztatott labdát. Aztán két perc alatt egyenlítettek a házigazdák. A 67. percben Moldován végzett el a tizenhatos bal oldalvonala mellől egy szabadrúgást, Oprea pedig fejjel a hálóba továbbított. Egy perccel később, egy röviden felszabadított labdát pedig Moldován 20 méterről belsővel helyezett a jobb alsó sarokba. A meccs a 71. percben dőlt el, amikor a Lupuleț–Vecerdea–Gliga útvonalon gyors passzokkal közlekedő labdával utóbbi talált a kapuba. Utóbb Kolozsvárnak két nagy lehetősége is volt az egyenlítésre, ezek azonban kimaradtak, míg a meccs Lupuleț kapufájával zárult a 90+2. percben.

3. liga, IX. csoport, 12. forduló: Nyárádtői Unirea 2018 – Gyulafehérvári CSM Unirea 4-3 (4-1)

Nyárádtő, városi labdarúgópálya. Vezette: Cristian Pascu (Nagyszeben) – Florentin Andrei (Nagyvárad), Cristian Gozman Pop (Nagyvárad). Ellenőrök: Cosmin Danciu (Vajdahunyad), Mihail Băcescu (Brassó).

Gólszerzők: Astafei (22., 42.), Istrate (26. – büntetőből), Ganea (40.), illetve Cristea (45. – büntetőből), Fetița (51.), Indrei (90.).

Nyárádtő: Feier – Suslak, Birtalan, Bálint, Ganea, Onișor, Vînău, Piper, Rusu, Astafei, Istrate. Cserék: Vlasa, Petra,  Sămărghițan, Chiorean, Radu, L. Moldovan, M. Codrea, Ciubăncan, M. Moldovan.

CSM Unirea: Iovicin – Bârdea, Dehelean, Benkirat, E. Codrea, Sebaș, Cristea, Mâlnă, Circov, Fetița, Cîrloanță. Cserék: Ivan, Indrei, Harangozó, Agbomonyi, Itu, A. Moldovan, Banienschi, Lupea.

3. liga, IX. csoport, 12. forduló: ACS Marosvásárhely – Kolozsvári Sănătatea 4-3 (0-1)

Marosvásárhely, víkendtelepi pálya. Vezette: Arthur Răcoare (Curtea de Argeș) – Ștefan Mincu (Târgoviște), Cătălin Țuțuianu (Târgoviște). Ellenőr: Claudiu Ștefănuți (Naszód), Daniel Scânteie (Bákó).

Gólszerzők: Gliga (46., 71.), Oprea (67.), Moldován (68.), illetve Saroși (3.), Vescan (56.), Laco (60.).

Sárga lap: Oprea (36.), Gliga (57.), illetve Andrei (84.).

ACS: Molnár – Precup, Circa, Oprea, Caliani, Borbély (46. Moldován), Csala, Csáki, Gliga (80. Veress), Lupuleț (90+4. Ungur) Vecerdea (89. Cotoi).

Sănătatea: Țărmure – Szőlősi, Mureșan, Laco, A. Paul (82. Pașca), Saroși, D. Paul, Oltean, Vescan (82. Cobârzan), Poenar, Andrei.

3. liga, IX. csoport, 12. forduló: ACS Marosvásárhely – Kolozsvári Sănătatea 4-3, Kolozsvári Viitorul – CS Marosújvár 3-0, Gyulafehérvári CSU – Szászrégeni CSM Avântul 0-0, Vajdahunyadi Corvinul 1921 – Kudzsiri Metalurgistul 4-0, Nyárádtői Unirea 2018 – Gyulafehérvári CSM Unirea 4-3.

Az élcsoport: 1. Vajdahunyad 34 pont, 2. Nyárádtő 23, 3. Szászrégen 19 (16-14), 4. Kudzsir 19 (17-17).