2024. june 30., Sunday

Négygólos győzelmet aratott a Sepsi OSK az FC Voluntari felett a labdarúgó Szuperliga 29. fordulójában. A találkozó azonban bármelyik irányba elbillenhetett volna, mielőtt Varga Kevin remekbe szabott gólja után össze nem omlott az ilfovi csapat.

A Sepsi OSK kezdett támadóbb szellemben az FC Voluntari elleni mérkőzésen, azonban, akárcsak a korábbi találkozókon, nehezen jött össze valami értékelhető támadás egész a 9. percig, amikor Kallaku ritmusváltása után Matei kapott labdát a tizenhatos jobb oldalán, és elesett Carnat mellől, Marcel Bîrsan játékvezető pedig büntetőt ítélt. Bevalljuk, a visszajátszások nem győztek meg, de a videószobában ülő Sebastian Colțescu sem hívta visszanézni az esetet, talán nehéz volt a lelkiismerete a Farulnak megadott fantomgól miatt. Ștefănescu pedig nem törődött azzal, hogy jogos volt-e vagy nem, bevágta. A vezetés megszerzése után is vitte még a lendület az OSK-t, a 12. percben Kallaku beadása a kapufa és a keresztléc összeillesztését súrolta, ám lassan Voluntari is veszélyessé vált, és a 17. percben Florin Ștefan mentett Boboc elől, miután versenyt futottak egy előrevágott labdáért, majd a beadást Nemec hat méterről fölé küldte. A 38. percben Varga Kevin lövését szögletre tolta Jesus Fernandez, a 41. percben pedig Ștefănescu hagyott ki hatalmas lehetőségt: Fl. Ștefan lövését oldalra tolta a kapus, az OSK csatára pedig a jobb kapufától mindössze néhány centiméterről az oldalhálóba lőtt. Az első félidő hosszabbításában Voluntari óriási egyenlítési lehetősége maradt ki, de előbb Moldovan védett, majd Fl. Ștefan mentett a gólvonalról.

Szünetben tripla cserét hajtott véget Voluntari, de ez nem vált be, mert ismét az OSK birtokolta a középpályát, és hat perc után, az 52. percben gyakorlatilag eldőlt a meccs. Miután egy perccel korábban Ștefănescu találta el a 11-es pont környékén rosszul a labdát, Varga Kevin lódult meg a bal szélen, befelé cselezve két védőt is elhagyott, és 25 méterről hatalmas gólt ragasztott a jobb alsó sarokba. Ez végleg elvette a voluntari-iak kedvét, és a következő néhány percben még két gólt szezett az OSK, kihasználva az ilfoviak védelmében tátongó hatalmas réseket. Az 58. percben Matei 16 méterről a keresztlécet súrolva vágta a bal felsőbe, míg a 61. percben Ștefănescu a hatos jobb oldalvonaláról csavart a hosszúba. Újabb OSK-helyzetek következtek, de úgy tűnik, már lankadt az összpontosítás. A 64. percben Šafranko 3 méterről küldte fölé, a 74. percben Varga Roland alsó sarok felé tartó távoli lövését ütötte ki Fernandez, a 76. percben pedig ugyancsak ő tolta fölé Ștefănescu léc alá tartó kapáslövését. A 77. percben Varga Roland hat méterről csúnyán fölé küldte, a 86. percben Rondón fejese kerülte el a kaput, míg a 90+1. percben Aganović lövése csúszott le a kaputól hét méterre.

A győzelem életben tartja a felsőházba jutási reményeket, azonban ehhez nem elég az utolsó fordulóban nyerni a Petrolul otthonában, legalább két ellenfélnek botlania kell. A sorrendet befolyásoló öt mérkőzést egy időben, pénteken 20 órától játsszák.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Szuperliga 29. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – FC Voluntari 4-0 (1-0).

Sepsi OSK-stadion. Vezette: Marcel Bîrsan (Bukarest) – Ovidiu Artene (Vaslui), Vladimir Urzică (Karácsonkő). Tartalék: Ionela Peșu (Craiova). Ellenőr: Adrian Comănescu (Rm. Vâlcea). Videóbíró: Sebastian Colțescu (Bukarest). Segéd-videóbíró: Ionuț Coza (Cernica).

Sepsi OSK: Moldovan – Oteliță, Ciobotariu, Kecskés, Fl. Ștefan, Păun, Kallaku (82. Popșa), Ștefănescu, Matei (62. Aganović), Varga K. (72. Varga R.), Šafranko (82. Rondón).

FC Voluntari: Jesus Fernandez – Ricardinho, Turda, Matricardi, Carnat, Droppa (66. Cascini), Crepulja (46. Răduț), Boboc, R. Popescu (46. Andrei), Dumiter (46. Ciobanu), Nemec (72. Florea).

Gólszerzők: Ștefănescu (10. – büntetőből, 61.), Varga K. (52.), Matei (58.).

Sárga lap: Ștefănescu (70.).

* Szuperliga, 29. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – FC Voluntari 4-0, CSU Craiova – Bukaresti Rapid 1923 1-1.
* NB II, 23. forduló: Nyíregyháza Spartacus FC – Soroksár SC 1-1. Az élcsoport: 1. Nyíregyháza Spartacus FC 54 pont, 2. ETO FC Győr 45, 3. Vasas FC 44.

Bajnokok Ligája: a szerdai program
Újabb két mérkőzést rendeznek szerdán a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében. Gulácsi Péter és Willi Orbán csapata, az RB Lipcse a 14 győzelmével rekorder Real Madridhoz látogat egygólos hátrányban, míg a címvédő Manchester City az FC Koppenhágát fogadja dániai 3-1-es sikere után.