Az aradi vereséget követően szinte kötelező feladat volt a Sepsi OSK számára a hazai pályán a győzelem a súlyos anyagi gondokkal küzdő Medgyesi Gaz Metan ellen, kedden, a labdarúgó 1. liga 25. fordulójában.

A siker a második félidőben jött össze, miután már az első játékrészben is hatalmas fölényben játszott a házigazda. Mivel azonban a gól hosszú ideig nem akart összejönni, a teljesítmény kettős szemüvegen is nézhető. Az optimista változatot Diószegi László klubtulajdonos fogalmazta meg, aki azt emelte ki, hogy csapata úgy szerzett magabiztos győzelmet, hogy az ellenfél egyszer sem rúgott kapura. Nem lehet azonban nem észrevenni, hogy a Sepsi OSK az ellenfél 20 méteréig kiválóan passzolgat, ott azonban a legtöbbször elfogy az ihlet, és sokszor az egyéni képességek sem tűnnek elegendőnek.

Mindjárt az elején feltűnt, hogy az Aradon súlyosan hibázók közül Luckassen kikerült a kezdőből (csereként sem lépett pályára), Fofana pedig a kispadra sem ülhetett le. Egyébként Cristiano Bergodi sokkal kevesebbszer változtat a kezdőcsapaton, mint elődje, Leo Grozavu tette. Mindenesetre most csupa támadó szellemű középpályással kezdett, és az OSK rögtön az elején elbirtokolta a labdát, miközben a Gaz Metan a félpályát csak ritkán és nehezen lépte át. Hiába azonban a tetszetős adogatójáték a félpályán, a tudomány elfogyni látszott az ellenfél tizenhatosánál, ahol a beszorult vendégvédelem rendszeresen kivágta a játékszert, még mielőtt veszélyessé vált volna az akció!

Az első félidőben néhány lehetőséget azért feljegyeztünk. A 15. percben Eder rövid sarokra tartó kapáslövését Buzbuchi szögletre ütötte, a 29. percben Bărbuț az ötös és az alapvonal találkozásától a gólvonal elé passzolt, ott azonban csak egy védőt talált. A 33. percben Tudorie perdítése a helyén találta a medgyesi kapust, négy perccel később ugyanő célozta meg fejjel Buzbuchit.

A nyögvenyelős első félidő után Medgyes kissé nagyobb bátorságra kapott, küljebb merészkedett, és ez lett a veszte. Miután az 57. percben Aganović perdítését Buzbuchi valahol a kapufa tövénél állította meg (csak a gólvonal-technológia mondhatta volna meg, hogy a labda áthaladt-e a vonalon vagy sem), Eder lapos lövése pedig nem volt elég helyezett, a 64. percben megtört a jég: Ștefănescu betört a bal oldalon, a hosszú sarokra érkező Tudorie elé tálalt, a menteni próbáló Horj pedig saját kapujába küldte a labdát (1-0). A gól után a Gaz Metan első és egyetlen lehetőségét Trif hagyta ki a 70. percben, de lövése elsuhant a kapu jobb felső sarka mellett, és az OSK egy ellentámadás során kettőre növelte az előnyét: Ștefănescu kiugrasztotta a védők között Achahbart, aki a labdával megtalálta a bal oldalon érkező Tudoriét, a téli szünetben érkezett csatár pedig, aki először kapott helyet a kezdőcsapatban, megszerezte első gólját: laposan a hosszú sarokba lőtt (2-0). Lehetett volna 3-0 is, de a 90+1. percben Damașcan közeli lövésébe beleért Buzbuchi, és a labdát a kapuba küldő Askovszki már lesen állt.

Az OSK-nak nincs sok ideje ünnepelni, hiszen már pénteken ismét pályára lép: a zárt kapus mérkőzésre ítélt Rapid 1923 Mioveni-ben fogadja a háromszéki alakulatot. Ha pedig sikerül egy újabb győzelmet szerezni, akkor talán ismét lehet számolgatni.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Labdarúgó 1. liga, 25. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Medgyesi Gaz Metan 2-0 (0-0)

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Andrei Chivulete (Bukarest) – Vladimir Urzică (Karácsonkő), Andrei Constantinescu (Bukarest). Tartalék: Rareș Vidican (Szatmárnémeti). Ellenőr: Marian Salomir (Kolozsvár).

Gólszerzők: Horj (64 – öngól), Tudorie (81.).

Sárga lap: Morar (30.), Junior (35.), Horj (45+1.).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ňinaj, Mitrea, Dumitrescu, Eder (82. Păun), Achahbar (86. Vașvari), Aganović, Bărbuț (82. Askovszki), Tudorie (82. Damașcan), Ștefănescu (86. Golofca).

Gaz Metan: Buzbuchi – Moura, Youri, Horj (75. Matricardi), Dobrescu, Lixandru, Junior, Grădinaru (75. Șteau), Morar, Trif (75. Gașpar), Irobiso.

* 1. liga, 24. forduló: Botosáni FC – Bukaresti Dinamo 1948 4-0; 25. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Medgyesi Gaz Metan 2-0, Kolozsvári CFR 1907 – Aradi UTA 0-0, FC Voluntari – Bukaresti Rapid 0-0.
* Magyar Kupa, nyolcaddöntő: Szeged-Csanád Grosics Akadémia (NB II) – MOL Fehérvár FC 0-3, Újpest FC – Kisvárda Master Good 2-1, Ceglédi VSE (NB III) – Kolorcity Kazincbarcika SC (NB III) 0-1.