2024. july 2., Tuesday

A legjobb négy között a Sirius

• 2023-02-26 17:00:00

• -

Bejutott a női kosárlabda Románia-kupa elődöntőjébe a Sirius. A Sepsiszentgyörgyön rendezett nyolcas döntő torna első napján az a Brassó volt az ellenfele, amely a bajnokságban kétszer is legyőzte, de amelyet legutóbb hazai pályán sikerült megszorongatnia. A mostani meccsen azonban revansot vettek a marosvásárhelyi lányok, s ezzel mondhatni megmentették az amúgy nem túl sikeres idényüket: most már biztos a virtuális bronzérem a kupában, tekintve, hogy kisdöntőt nem rendeznek. Ráadásul fontos lélektani pluszt szereztek Brassóval szemben, hiszen igen valószínű, hogy a bajnoki rájátszásban az 5-8. helyekért egymás ellen játszik a két alakulat.

A mérkőzésen igen hullámzó teljesítményt nyújtottak a küzdő felek, mikor egyiknek, mikor a másiknak volt egy-egy jobb periódusa. A Sirius kezdett jobban, elsősorban védelemben, de lepattanózásban is ellenfele fölé kerekedett, s ezzel sikerült az első negyed végére hat pont előnyre szert tennie. Mindez semmivé foszlott a második negyedben, amikor sem a védekezés, sem a támadás nem működött, és a palánk alatt is fölénybe kerültek a brassóiak, s most ők vezettek hat ponttal.

Szünet után gyorsan egyenlített a Sirius 33-33-ra, ám a következő másfél percben azonnal kapott 12 pontot, aztán még kettőt, és 47-33-nál úgy tűnt, elhúzott végleg az Olimpia. Nem így történt. Egy perccel a harmadik negyed vége előtt még 14 pont volt a különbség, azonban a negyed utolsó percében 8 pontot dobott a Sirius, s így mindjárt más kedvvel kezdte az utolsó tíz percet, amelyet aztán elejétől végig uralt. Már az első két percben sikerült utolérnie az ellenfelet, aztán Cooper kétpontosával hét perccel a vége előtt végleg előnybe került, és a különbséget lassan tízpontosra növelte, miközben az Olimpiának rendre maradtak ki a dobásai, Horobec és Ignatcsenko pedig remekül küzdött a lepattanókért.

Két fontos aspektus járult hozzá a sikerhez. Egyrészt, hogy Brassó szinte kizárólag Briana George-ra és Armanura támaszkodott, akik, miután elfáradtak, és jobban is figyeltek rájuk a védők, pontatlanokká váltak. Másrészt a Sirius játékosai ezúttal mertek rádobni távolról is, nem kizárólag a betöréseket erőltették, 40%-os triplamutatójuk mondhatni döntő jelentőséggel befolyásolta a végeredményt.

Az elődöntős mérkőzéseket lapzárta után rendezték, a marosvásárhelyi együttes a házigazda Sepsi SIC ellen lépett pályára.

Női kosárlabda Románia-kupa, negyeddöntő: Brassói Olimpia – Marosvásárhelyi Sirius 63:73 (11-17, 20-9, 22-21, 10-26).

Sepsiszentgyörgy, Sepsi Aréna, 100 néző. Vezette: Alin Faur (Temesvár), Laurențiu Grigoraș (Buzău), Cristina Anuței (Bukarest). Ellenőr: Svetlana Simion (Bukarest).

Olimpia: George 26 pont, Armanu 18 (3), Pešović 9, Nan 6, Voica-Nagy 2, Pricop 2, Frîncu, David. Kispadon: Moroșanu, Pașca, Nistoroiu, Florea.

Sirius: Cooper 26 pont (4), Garrett-Hammett 19 (2), Lipovan 16 (2), Horobec 9 (1), Feiseș 2, Ciciovan 1, Podunavac, Sólyom, Ignatcsenko. Kispadon: Oancea, Moga, Szász.

Női kosárlabda Románia-kupa, negyeddöntő: Bukaresti Agronomia – Kolozsvári U 60:59, Aradi FCC Baschet – Kézdivásárhelyi KSE Hoya 83:52, Brassói Olimpia – Marosvásárhelyi Sirius 63:73, Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC – CSM Alexandria 102:42.