A Resicabányai Mozdonyokat fogadta a Marosvásárhelyi Szörnyek az országos amerikaifutball-bajnokság 3. fordulójában, az erőviszonyokat tekintve vélhetően a leendő elődöntő előzeteseként. Ilyen tekintetben meglepően fölényesen nyert a házigazda, az utolsó negyedben az úgynevezett mercy rule (kegyelmi szabály) értelmében már nem állították meg az időt a játékvezetők, így kevesebb pont is esett.

Az első támadás jogát a Szörnyek kapta a pénzfeldobást követően, és noha kicsit nehezen indult be a támadójáték, végül Kiss Jonatán tochdownjának köszönhetően hat ponttal fejezte be a labdabirtoklást. És ez aztán így folytatódott minden birtoklás során, hiszen a Szörnyek minden esetben pontokkal fejezte be a támadásait, a harmadiktól kezdődően pedig a konverziókat is értékesítette. A támadójáték azonban kissé különbözött a megszokottól, ugyanis az ellenfél nagyon jól felkészült a Szörnyek szélsőiből, így elsősorban a running-back Kiss Jonatán térnyeréseire alapozott (aki végül megkapta a mérkőzés legjobbjának járó elismerést is), szükség esetén pedig Jacob Schimenz quarterback, a sérülésveszéllyel nem törődve, maga indult meg a labdával.

A marosvásárhelyi védelem sokkal jobban teljesített, mint az előző két meccsen, így Resicabánya kétszer is punttal fejezte be támadásait, háromszor pedig nem sikerült negyedik próbálkozásra is legalább tíz yardot nyernie. A vendégek egyetlen touchdownjukat a zárópercekben szerezték, amikor Lonnie Hursey edző úgy döntött, a tartalékoknak is lehetőséget ad, hiszen – mint mondta – ha egyáltalán nem lépnek pályára, nem lesz lehetőségük a fejlődésre.

A 4. fordulóban a Szörnyek a Temesvári 89-esek otthonába látogat.

A Szörnyek és a Mozdonyok az előző bajnokságban is ellenfelek voltak a döntőbe jutásért rendezett mérkőzésen. Fotó: a Mures Monsters közösségi oldala/Diana Crețu

Országos amerikaifutball-bajnokság, 2. forduló: Bukaresti Lázadók – Temesvári 89-esek 54-0; 3. forduló: Marosvásárhelyi Szörnyek – Resicabányai Mozdonyok 44-6 (12-0, 16-0, 8-0, 8-6) (a Szörnyek pontszerzői: Kiss Jonatán 1 td., 3 konv., Szőlősi Hunor 2 td., Szabó Ervin 1 td., Nolan Corpering 1 td., 1 konv., Quevin Redding 1 td.), Bukaresti Lázadók – Kolozsvári Keresztesek 60-0, Bukaresti Titánok – Temesvári 89-esek 6-36.

Az állás: 1. Lázadók 3 győzelem, 2. Szörnyek 2, 3. Mozdonyok 2, 4. Keresztesek 1, 5. 89-esek 1, 6. Titánok 0.