Újabb mérkőzést áldozott fel (a galaci Oţelul elleni után) a szuperligából az európai siker, a Konferencia Liga oltárán a sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK labdarúgócsapata. Meg lehetett volna a győzelem ugyan a nagyszebeni Hermannstadt ellen így is, ám egy – az idényben kapott három gól közül a második – szöglet után kapott gól után csak döntetlenre futotta, s ez egyben figyelmeztető jel arra is, hogy miként állnak fel a belső védők a pontrúgásoknál.

Nem kevesebb, mint hét játékost hagyott ki a Konferencia Liga meccseken általában használt kezdőcsapatból Liviu Ciobotariu, aminél nem lehet egyértelműbb jelzés arra, hogy bizony a csütörtöki, Bodø/Glimt elleni meccset tartják fontosabbnak a klubnál. Sajnos ez a játékon is meglátszott, hisz míg az előző években két, szinte azonos szintű garnitúrája volt az OSK-nak, most már mintha Matei, Păun, Ştefănescu, Rodriguez hiánya sokkal jobban meglátszana. Ráadásul balhátvédként kényszermegoldásként Ion Gheorghe állt csatasorba. A csatárokig nemigen jutott el a labda, és az első félidőben mintha a Hermannstadt lett volna aktívabb, de Alhassannak a tizenhatos közepéből az 5. percben félfordulásból laposan mellé küldött lövésén kívül nem jutott helyzethez. Mint ahogy az OSK sem, egészen a 45. percig, amikor a tizenhatos közepén két nagyszebeni védő egymásnak ütközve (szerintük Kallaku hathatós segítségével) elesett, az OSK középpályása ott maradt üresen a labdával, amit a jobb alsó sarokba helyezett.

Fotó: a Sepsi OSK Facebook-oldala

Szünetben csak egy előre megbeszélt cserét hajtott végre az OSK, hogy Ciobotariu és Bălaşa is egy-egy félidőt pihenjen, ami talán nem volt a legszerencsésebb, hisz éppen utóbbi maradt le Bejanról az 53. percben egy jobb oldali szögletnél, a nagyszebeni focista pedig fejjel a hálóba küldte a labdát. Aztán Alimi labdavesztését követően Paraschiv vihette rá, de 16 méterről mellé lőtt.

Ekkor döntött úgy Liviu Ciobotariu, hogy egyszerre négy alapembert küld be, ami néhány percig felfrissítette a játékot. A 61. percben Letica a léc alól tolta ki Rondón fejesét, a 63. percben Varga jött lendületből egy jobb oldali beadásba, de lövésébe Bejan belerepült, a 68. percben pedig Păun ígéretes távoli lövése pattant egy lábról szögletre.

A lendület azonban hamar kifulladt, a Hermannstadt ismét átvette a kezdeményezést, és szinte fordított egy újabb szöglet után, Gabi Iancu révén. Az OSK-nak a 80. percben lett volna gólszerzési lehetősége Letica hibás kirúgása következtében, amikor Rondón 30 méterről átvétel nélkül próbált az üresen maradt kapuba rúgni, de célt tévesztett, s végül örvendhetett, hogy nem kapott ki, mert a 89. percben Gabi Iancu két méterről is fölé tudta fejelni, szinte a talaj magasságából.

Mindehhez csak azt fűzzük hozzá, hogy reméljük, megérte a tartalékolás, s egy sokkal jobb Sepsi OSK-t láthatunk csütörtökön a Bodø/Glimt ellen. Mint ahogy azt is, hogy az elhullajtott pontok nem fognak annyira hiányozni majd az elszámoláskor. Sajnos a norvégok elleni két mérkőzés közé iktatott Jászvásár elleni szuperligameccs elhalasztásához nem járult hozzá a liga, így sűrű és bonyolult időszak elé néz a csapat.

Labdarúgó szuperliga, 6. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Nagyszebeni Hermannstadt 1-1 (1-0)

Sepsi OSK stadion. Vezették: Rareş Vidican (Szatmárnémeti) – Sebastian Gheorghe (Suceava), Daniel Mitruţi (Craiova). Tartalék: Ovidiu Robu (Chitila). Ellenőr: Dan Berbecaru (Rm.-

Vâlcea). Videóbíró: Iulian Dima (Bukarest). Segéd-videóbíró: Ciprian Danşa (Szatmárnémeti).

Sepsi OSK: Niczuly – Oteliţă, Ciobotariu (46. Bălaşa), Ňinaj, Ion Gheorghe, Aganović (60. Păun), Alimi (60. Rodriguez), Kallaku (59. Ştefănescu), Varga, Damaşcan (59. Šafranko), Rondón.

Hermannstadt: Letica – Butean, Bejan, Stoica, A. Oroian, Balaure (82. Bărbuţ), Szota, Alhassan (66. Biceanu), Neguţ (46. G. Iancu), Bucuroiu (66. D. Iancu), Paraschiv (82. Fonseca).

Gól: Kallaku (45.), illetve Bejan (53.).

Sárga lap: Bălaşa (87.), illetve Bejan (60.), Paraschiv (61.), Letica (86.), D. Iancu (90+2.)

A labdarúgó szuperliga 6. fordulójának eredményei: Petrolul Ploieşti – FCU Craiova 1948 4-3, CSU Craiova – Aradi UTA 3-0, FC Botoşani – Galaci Oţelul 0-0, FC Voluntari – Bukaresti Dinamo 2-3, Bukaresti Rapid – Konstancai Farul 3-1, FCSB – Jászvásári Poli 2-1, Sepsi OSK – Nagyszebeni Hermannstadt 1-1, Kolozsvári U – Kolozsvári CFR 3-4.