Az utolsó lehetőséggel élve megszerezte első (és egyetlen) győzelmét a Konferencialiga csoportkörében a Kolozsvári CFR 1907. A román bajnok 2-0-ra felülmúlta a cseh FK Jablonec csapatát csütörtök este a kolozsvári Dr. Constantin Rădulescu Stadionban.

A horvát csatár, Gabriel Debeljuh duplázott (45., 82.) a mérkőzésen.

Bár az utolsó meccsnek már csak anyagi tétje volt (az Európai Labdarúgó-szövetség minden pontot pénzben jutalmaz) a CFR szempontjából (a továbbjutási esélyét már az előző mérkőzésén elvesztette az alakulat), a kolozsváriaknak sikerült jó játékkal előrukkolniuk és győzniük a búcsúmérkőzésen, amelyen az ellenfelük még harcban állt a továbbjutásért.

Az FK Jablonec az első félidőben többet veszélyeztetett, de a kolozsváriaknak is voltak jó gólszerzési lehetőségeik. Elsőként Boateng került ziccerbe (8.), de 20 méteres lövését a kapus elkapta. Egy perccel később Camora a gólvonalról mentett, Martinec fejesét követően.

Kicsivel később a vendégek Kratochvil révén is veszélyeztettek, aki Bordeianu széles labdaátvétele után az oldalhálóba lőtt (25.). A 29. percben Păun labdát vesztett a büntetőterület közelében, Cvancara lecsapott rá, de pontatlanul lőtt 17 méterről. Mindezek után kissé váratlanul megszerezte a vezetést a CFR 1907: Manea keresztlabdáját Debeljuh érdekes fejessel a hosszúba küldte (45., 1-0).

A házigazdák a második félidőben is sikeresen hárították a vendégek támadásait, és gyors kontrákkal próbálkoztak, hogy mielőbb eldöntsék a mérkőzés sorsát. Előbb Boateng éles szögből lőtt az oldalhálóba (58.), majd Păun próbálta meglepni a csehek kapusát, sikertelenül (59.). A második gól  végül ugyancsak egy ellentámadás végén született meg: Alibec remekül ugratta ki Costachét a vendégek védői között, aki megtalálta Debeljuh-t, utóbbi pedig higgadtan átemelt a kiszaladó kapus fölött (2-0).

A kolozsváriaknak volt még egy nagy lehetőségük, Costache révén (85.), de az újra  kiugró csatárt Zeleny blokkolta.

Az FK Jablonec megpróbálta megszerezni a tiszteletgólt, de Bălgrădean nemet mondott Surzyn (88.), Dolezal (90+2.) és Vanicek (90+3.) próbálkozására is.

A másik mérkőzésen az AZ Alkmaar 1-0-ra legyőzte a Randers FC-t.

A horvát csatár, Gabriel Debeljuh duplázott (45., 82.) a mérkőzésen

Fotó: a CFR 1907 közösségi oldala

Konferencialiga, D csoport, 6. (utolsó) forduló: Kolozsvári CFR 1907 – FK Jablonec (cseh) 2-0 (1-0)

Kolozsvár, Dr. Constantin Rădulescu-stadion. Vezette: Harm Osmers (német).

Gólszerző: Gabriel Debeljuh (45., 82.).

Sárga lap: Bordeianu (55.), Alibec (86.), illetve Kubista (80.), Surzyn (89.).

CFR 1907: Bălgrădean – Manea, Graovac, Burcă, Camora – Adjei-Boateng, Bordeianu (73. Rodriguez), Păun (72. Alibec) – Omrani (56. Costache), Debeljuh (87. Bouhenna), Deac (87. Ştefan).

FK Jablonec: Hanus – Holik, Martinec, Zeleny, Surzyn – Malinsky (67. Kubista), Houska (88. Smejkal), Huebschman (79. Povazanec), Kratochvil, Pilar (88. Vanicek) – Cvancara (68. Dolezal).

Törölték a Tottenham Hotspur – Rennes mérkőzést

Nem rendezték meg csütörtökön a Tottenham Hotspur és a Rennes labdarúgó-Konferencialiga összecsapást, mivel az angol klubnál nyolc játékos és öt stábtag is megfertőződött a koronavírussal.

Bár a londoniak honlapja már a mérkőzés elhalasztásának bejelentésekor arról számolt be, hogy el is kezdődtek az egyeztetések a mérkőzés lehetséges pótlásáról, az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) nem talált szabad időpontot december 31-éig, ameddig a találkozóra pontot kell tenni. Ennek következtében a zöldasztalnál döntenek az eredményről – az angol klub minden bizonnyal 3-0-ra elveszíti a mérkőzést.

A Spurs a veretlen Rennes mögött második helyen állt a G csoportban a 6. forduló előtt, de a harmadik Vitesse-t csak jobb gólarányának köszönhetően előzte meg. A holland együttes megnyerte csütörtöki meccsét, így minden valószínűség szerint továbbjut a csoportból.

Konferencialiga, csoportkör, 6. (utolsó) forduló:

* A csoport: LASK Linz – HJK Helsinki 3-0, Alashkert – Maccabi Tel-Aviv 1-1. A végeredmény: 1. LASK 16 pont, 2. Maccabi Tel-Aviv 11, 3. HJK Helsinki 6, 4. Alaskert 1.

* B csoport: Partizan Belgrád – Anorthoszisz Famaguszta 1-1, Gent – Flora 1-0. A végeredmény: 1. Gent 13 pont, 2. Partizan 8, 3. Anorthoszisz 6, 4. Flora 5.

* C csoport: Zorja Luhanszk – Bodö/Glimt 1-1, CSZKA Szófia – AS Roma 2-3. A végeredmény: 1. AS Roma 13 pont, 2. Bodö/Glimt 12, 3. Zorja Luhanszk 7, 4. CSZKA Szófia 1.

* D csoport: AZ Alkmaar – Randers 1-0, Kolozsvári CFR 1907 – Jablonec 2-0.

* E csoport: Feyenoord – Maccabi Haifa 2-1, Union Berlin – Slavia Prága 1-1. A végeredmény: 1. Feyenoord 14 pont, 2. Slavia 8, 3. Union 7, 4. Maccabi Haifa 4.

* F csoport: PAOK Szaloniki – Lincoln 2-0, FC Koppenhága – Slovan Pozsony 2-0. A végeredmény: 1. FC Koppenhága 15 pont, 2. PAOK 11, 3. Slovan 8, 4. Lincoln Red Imps 0.

* G csoport: Vitesse – Mura 3-1. A Tottenham – Rennes mérkőzést törölték a londoniaknál történt tömeges koronavírus-fertőzés miatt. Az állás: 1. Rennes 11 pont/5 mérkőzés, 2. Vitesse 10/6, 3. Tottenham 7/5, 4. Mura 3/6.

* H csoport: Basel – Qarabag 3-0, Omonia Nicosia – Kairat 0-0. A végeredmény: 1. Basel 14 pont, 2. Qarabag 11, 3. Omonia 4, 4. Kajrat 2.