Június 15-én második alkalommal rendezték meg a Székelyvécke-kupáért kiírt labdarúgótornát. Eredetileg 2020 tavaszán, az Iskola másként program keretében tartották volna a bajnokságot, azonban a járványügyi helyzet nem tette lehetővé a rendezést – mostanáig. A szervezők célként fogalmazták meg játéklehetőséget biztosítani olyan vidéki településeken élő, 5-8. osztályos gyerekek számára, akiknek nem igazán van lehetőségük bármilyen más versenyen részt venni, bizonyítani. Ugyanakkor az esemény remek lehetőséget adott a tanulók számára ismerkedni, barátkozni más településeken élő diáktársaikkal. Ennek fényében kizárólag vidéki iskolákat hívtak meg a focibajnokságra.

Mint a Székelyvéckei Általános Iskola testnevelő tanára, Domahidi Ferenc elmondta, a II. Székelyvécke-kupáért hét csapat szállt küzdelembe, főként a Nyárádmentéről és a Kis-Küküllő mentéről, Havad, Kelementelke, Kibéd, Márkod, Nyárádgálfalva, Somosd és Székelyvécke képviseletében.

A csapatokat két csoportra osztották, a mérkőzéseket pedig a Székelyvéckei Általános Iskola műfüves pályáján játszották, a kispályás foci szabályainak megfelelően. Mindkét csoportban az első két helyezett jutott tovább az elődöntőbe, a harmadik helyezettek pedig az 5. helyért játszottak.

Az A csoportban Havad, Márkod, Nyárádgálfalva és Székelyvécke küzdött egymással, itt a következő eredmények születtek: Nyárádgálfalva – Székelyvécke 0-7, Havad – Márkod 0-4, Márkod – Székelyvécke 0-4, Havad – Nyárádgálfalva 0-3, Havad – Székelyvécke 0-4, Márkod – Nyárádgálfalva 1-1.

A B csoportban Kelementelke, Kibéd és Somosd mérkőzött meg: Kibéd – Somosd 2-2, Kelementelke – Kibéd 2-2, Kelementelke – Somosd 5-0.

A csoportmérkőzések alapján az A csoportból Székelyvécke és Márkod, míg a B csoportból Kelementelke és Kibéd csapata jutott tovább az elődöntőbe. Az elődöntő első mérkőzése Székelyvécke és Kibéd között zajlott le, amely a torna egyik legizgalmasabb és legfordulatosabb összecsapása volt. Bár a hazaiak szereztek vezetést a mérkőzés elején, rövid időn belül megfordult a meccs képe, és a vendégcsapat került előnybe a félidőhöz érve. A második játékrészben a hazaiaknak sikerült egyenlíteniük, de pár percet követően ezt egy újabb vendéggól követte, így végül az összecsapást Kibéd csapata nyerte 3-2-re. Az elődöntő második mérkőzésén Kelementelke és Márkod találkozott, amelyen Kelementelke játszott eredményesebb focit, és 2-0-ra legyőzte Márkod együttesét.

Az 5. helyezésért Somosd és Nyárádgálfalva csapata játszott, a meccset magabiztosan (3-0-ra) Somosd nyerte meg. Ezt követte a 3. helyezésért való párharc, amely Székelyvécke és Márkod között zajlott le. A hazaiak már az első percektől kezdve folyamatosan nyomás alá helyezték a vendégek kapuját, aminek meg is lett az eredménye, ugyancsak 3-0-ra nyert Székelyvécke.

A döntőben Kelementelke és Kibéd csatázott. A vendégek törték meg a jeget, majd ezt követően a hazai csapat részéről érkezett válasz több alkalommal is, így félidőben már 3-1-re vezetett Kelementelke együttese. A második félidőben újabb gólok következtek hazai részről, a vendégcsapat csak a mérkőzés vége felé tudott szépíteni, így 5-2-re Kelementelke nyerte meg a finálét.

A gólkirályi címet Fehér Csaba (Kelementelke) érdemelte ki, aki 8 alkalommal zörgette meg az ellenfelek hálóját. A legfiatalabb tehetséges játékos díjat Henter Edmond (Somosd) nyerte el, a legjobb kapusnak járó díjat pedig Birtalan Noémi (Székelyvécke) vette át.