A Ferencváros 2-2-es döntetlent játszott csütörtökön az idén döntős olasz Fiorentina vendégeként a labdarúgó-Európa-konferencialiga csoportkörének második fordulójában, de így is élen maradt a négyesében.

Bár nem telt meg teljesen az európai szövetség egykori elnökéről, Artemio Franchiról elnevezett firenzei stadion, mégis remek hangulat fogadta a csapatokat. A ferencvárosi szurkolók zöldbe, fehérbe és feketébe borították a szektorukat, a középső részen pedig egy páncélos lovag karddal és pajzzsal a kezében támadott, utalva a kiírt angol üzenetre: „meghódítani Firenzét”. A hazai drukkerek pedig azt üzenték kedvenceiknek olaszul, hogy „Firenze büszkeségéért és dicsőségéért”.

Még el sem kezdődött a mérkőzés, máris változtatniuk kellett az olaszoknak, ugyanis a bemelegítésnél megsérült a kapusuk, így Oliver Christensen helyett Pietro Terracciano védett. A harmadik számú európai kupasorozatban idén döntős Fiorentina aztán nagy lendülettel kezdett, két perc alatt vezetett két veszélyes támadást, de a Ferencváros hamar felvette a meccs ritmusát, nem játszott alárendelt szerepben, sőt, a váratlanul kezdőbe került Terraciano eladott labdája után helyzete is volt, a kapus azonban Marquinhos lövésének védésével javított, Varga próbálkozását pedig már blokkolták. Elöl mindkét csapat kifejezetten kombinatív játékot mutatott, amivel alkalmanként sikerült is zavart kelteni, de a védők többnyire a lövések blokkolásával tudtak menteni. A firenzei hálóőrnek kétszer védenie is kellett, a legnagyobb helyzetnél viszont Kayode mentett hatalmasat Marquinhos elől alig öt méterre a kaputól. A játékrész derekán túl egy labdaszerzésből indult akció végén a veszélyesebb és lendületesebb futballt mutató FTC megérdemelten szerzett vezetést: a 25. percben Zachariassen passzából Ben Romdhane elfutott a jobb szélen, tökéletes centerezése után Varga 10 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (0-1). A gól alaposan visszavetette a Fiorentinát, amely nem találta a ritmust, sok labdát vesztett, így ebben a periódusban csak elvétve jutott el a támadó harmadig, de helyzetet akkor sem tudott kidolgozni. Ellenben a magyar bajnoknak ekkor is voltak ígéretes támadásai, viszont előnyét nem tudta növelni.

Térfélcserét követően ismét megpróbált támadólag fellépni a Fiorentina, de ezt gyorsan megbüntette a fővárosi gárda, amely labdaszerzések után szélsebesen rohant át a rivális középpályáján és védelmén is. Elsőre a videó-bíró még megmentette a firenzei csapatot, mert a Varga buktatásáért megítélt büntetőt visszavonta les miatt, azonban néhány perccel később szögletből mégis megduplázta előnyét az FTC: az 51. percben Abu Fani bal oldali szögletéből Cissé 5 méterről a keresztléc segítségével a kapuba  fejelt (0-2). A magyar bajnok akár el is dönthette volna a három pont sorsát, mivel egy újabb mesteri kontra végén Ben Romdhane került ziccerbe, de közeli lövése a jobb kapufán csattant. A hazaiak mestere azonnal hármas cserére szánta el magát, az átalakítás után fölénybe került a Fiorentina, amely helyzeteket is kidolgozott, de a befejezések eleinte elkerülték Dibusz kapuját, mígnem egy szabadrúgás utáni fejessel sikerült szépítenie: a 67. percben Parisi bal oldali szabadrúgása után Barak 9 méterről a bal alsó sarokba csúsztatott (1-2). A Ferencváros ezután még jobban beszorult, záporoztak a lövések a kapujára, azonban Dejan Stankovic vezetőedző tanítványai hősiesen tartották az eredményt, mert a védők önfeláldozóan belevetődtek a lövésekbe, néhány alkalommal pedig Dibusz hárított. Egy ízben a magyar válogatott kapusa is tehetetlen volt, viszont a videóbíró a Ferencvárost is megmentette, mert a Fiorentina találata lesről született. A hétperces hosszabbítást végül nem bírta ki az elfáradó Ferencváros, mert egy újabb csereember góljával egyenlített a Fiorentina: a negyedik hosszabbításpercben Parisi bal oldali beadása után Martínez lefejelte a labdát Ikonének, aki közelről a kapu közepébe lőtt (2-2). Az egyenlítő találattól vérszemet kapott az olasz csapat, a végén majdnem a győzelmet is megszerezte, végül azonban döntetlenre zárult a találkozó.

A magyar bajnoknak ezzel megszakadt a tíz tétmérkőzésen át tartó győzelmi sorozata, de a veretlensége tovább folytatódott. A Ferencváros a két és fél hét múlva sorra kerülő harmadik körben az ugyancsak négypontos, de kevesebb szerzett gólja miatt második belga Genk vendége lesz.

A ferencvárosi Sigér Dávid (b) és Samy Mmaee (j), valamint Nicolas González (k), az olasz csapat játékosa

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Európa-konferencialiga, F csoport, 2. forduló: Fiorentina (olasz) – Ferencvárosi TC 2-2 (0-1).

Firenze, Artemio Franchi Stadion, 20.367 néző, vezette: Daniel Schlager.

Fiorentina: Terraciano – Kayode, Martínez Quarta, Ranieri, Biraghi (46. Parisi) – Bonaventura (79. Ikone), López (60. Arthur Melo), Mandragora (60. Barak) – González, Beltrán, Sottil (60. Kouame).

Ferencvárosi TC: Dibusz – Makreckis, S. Mmaee, Cissé, Ramírez – Ben Romdhane (67. Owusu), Sigér – Marquinhos (82. Civic), Abu Fani (67. Besic), Zachariassen (88. Abena) – Varga B. (82. Pesic).

Gólszerzők: Barak (67.), Ikone (93.), illetve Varga B. (25.), Cissé (51.).

Sárga lap: González (87.), illetve Sigér (23.), S. Mmaee (55.), Varga B. (57.), Ben Romdhane (66.), Dibusz (73.).

Európa-konferencialiga, csoportkör, 2. forduló:

* A csoport: Olimpija Ljubljana (szlovén) – Slovan Pozsony (szlovák) 0-1, KÍ (feröeri) – Lille OSC (francia) 0-0. Az állás: 1. Slovan 6 pont, 2. Lille 4, 3. KÍ 1, 4. Ljubjlana 0.

* B csoport: Breidablik (izlandi) – Zorja Luhanszk (ukrán) 0-1, Gent (belga) – Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 2-0. Az állás: 1. Gent 4 pont (3-1), 2. Zorja 4 (2-1), 3. Maccabi 3, 4. Breidablik 0.

* C csoport: Asztana (kazah) – Viktoria Plzen (cseh) 1-2, Ballkani (koszovói) – Dinamo Zágráb (horvát) 2-0. Az állás: 1. Plzen 6 pont, 2. Ballkani 3 (2-1), 3. Zágráb 3 (5-3), 4. Asztana 0.

* D csoport: Bodö/Glimt (norvég) – FC Bruges (belga) 0-1, Besiktas (török) – Lugano (svájci) 2-3. Az állás: 1. Lugano 4 pont (3-2), 2. Bruges 4 (2-1), 3. Besiktas 1 (3-4), 4. Bodö/Glimt 1 (0-1).

* E csoport: AZ (holland) – Legia Varsó (lengyel) 1-0, Aston Villa (angol) – Zrinjski Mostar (bosnyák) 1-0. Az állás: 1. AZ 3 pont (4-4), 2. Zrinjski 3 (4-4), 3. Aston Villa 3 (3-3), 4. Legia 3 (3-3).

* F csoport: Fiorentina (olasz) – Ferencváros 2-2, Cukaricki (szerb) – Genk (belga) 0-2.

* G csoport: PAOK (görög) – Eintracht Frankfurt (német) 2-1, Aberdeen (skót) – HJK (finn) 1-1. Az állás: 1. PAOK 6 pont, 2. Eintracht 3, 3. HJK 1 (3-4), 4. Aberdeen 1 (2-3).

* H csoport: Nordsjaelland (dán) – Ludogorec (bolgár) 7-1, Spartak Trnava (szlovák) – Fenerbahce (török) 1-3. Az állás: 1. Fenerbahce 6 pont, 2. Nordsjaelland 3 (8-4), 3. Ludogorec 3 (5-7), 4. Trnava 0.