A Debrecen kikapott otthon a címvédő és nagy előnnyel éllovas Ferencvárostól a magyar labdarúgó NB I 21. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.

A Ferencváros lépett fel támadólag a két leggólerősebb csapat mérkőzésén. Ryan Mmaee-től az első tíz percben két lövés érkezett a debreceni kapura, ezek közül a másodiknál nagy bravúrral hárított Megyeri. Letámadott a fővárosi együttes, hamarosan újabb helyzete is akadt Mmaee-nak. A félidő közepén jöttek ki a szorításból a hazaiak, majd a vendégektől Samy Mmaee-t le kellett cseréni Dorian Babunski szabálytalansága után: a támadó megpróbált visszatámadni, és becsúszásakor megtaposta a védő bokáját. Az FTC a hajrához közeledve gyors ellentámadásból szerzett vezetést Ryan Mmaee pontos befejezésének köszönhetően.

A második félidőből tíz perc telt el, amikor újabb cserére kényszerült a Ferencváros, Sztanyiszlav Csercseszov vezetőedző Pászka helyére Civicet küldte be. A játékot továbbra is a bajnokcsapat irányította, az elmúlt hetekben jó formát mutató Debrecenben nem volt elég erő ahhoz, hogy érdemben tegyen az egyenlítésért. A ferencvárosi fölényt jelezte Traoré kapufája, majd Ryan Mmaee második gólja. A duplázó támadó a 79. percben a tizenhatos vonaláról tekert a debreceni kapu jobb oldalába. Csakhamar meg is fogyatkozott a hazai csapat, a 82. percben Mance labdavesztés után hátulról felvágta Zachariassent, ezért Andó-Szabó kiállította őt, bő tíz perccel a pályára lépését követően.

Az FTC végig kontrollálta a mérkőzést, és megérdemelt, magabiztos győzelmet aratott.

NB I, 21. forduló: Debreceni VSC – Ferencvárosi TC 0-2 (0-1).

Debrecen, Nagyerdei Stadion, 13.004 néző, vezette: Andó-Szabó.

Gólszerző: R. Mmaee (37., 79.).

Sárga lap: Do. Babunski (25.), illetve Sigér (22.), Knoester (90+1.).

Kiállítva: Mance (82.).

Debrecen: Megyeri – Romancsuk (83. Bévárdi), Dreskovic, Deslandes – Szécsi (59. Aydin), Varga J. (71. Loncar), Manrique, Ferenczi – Dzsudzsák, Sós (71. Mance) – Do. Babunski.

Ferencváros: Dibusz – Botka, S. Mmaee (29. Knoester), Abena, Pászka (55. Civic) –  Zachariassen, Esiti, Sigér (89. Boudjemaa), Traoré – Frederiksen (89. Wingo), R. Mmaee.

* NB I, 21. forduló: Kecskeméti TE – Újpest FC 2-2, Debreceni VSC – Ferencvárosi TC 0-2.
* NB II, 25. forduló: Pécsi MFC – Aqvital FC Csákvár 1-1, MTK Budapest – Credobus Mosonmagyaróvár 1-0, Tiszakécskei LC – ETO FC Győr 0-2, FC Ajka – Nyíregyháza Spartacus FC 4-1, Soroksár SC – Szombathelyi Haladás 4-0, Kolorcity Kazincbarcika SC – Diósgyőri VTK 1-0, Gyirmót FC Győr – HR-Rent Kozármisleny 2-0, Szentlőrinc – Budafoki MTE 1-2, Dorogi FC – Békéscsaba 1912 Előre 1-1. Az élcsoport: 1. Diósgyőr 55 pont, 2. MTK 53, 3. Pécs 44.
* Szuperliga, 27. forduló: FC Voluntari – CSU Craiova 1-0, Campionii FC Argeș Pitești – Bukaresti FCSB 1-2. Az élcsoport: 1. Konstancai FCV Farul 58/27 mérkőzés, 2. Kolozsvári CFR 1907 53/26, 3. FCSB 51/27.

Egy kis statisztika
A DVSC először szenvedett vereséget idén a bajnokságban.
Az Európa-liga-nyolcaddöntőre készülő FTC két döntetlen után gyűjtötte be a három pontot.
A debreceniek csapatkapitánya, Dzsudzsák Balázs a századik NB I-es mérkőzését játszotta.