A Konstancai FCV Farul hazai pályán 1-0-ra legyőzte a moldovai Sheriff Tiraspolt a labdarúgó Bajnokok Ligája első selejtezőkörének első mérkőzésén, szerdán.

A Gheorghe Hagi irányította együttes nagy tempót diktált a találkozó kezdetén, és Mazilu már a 2. percben meglépett a védői őrizetéből, ám Koval kapus szögletre mentette a román csatár lövését. A vendégek a 11. percben Garananga révén válaszoltak, majd a 12. percben Mazilu ismét egy az egy ellen találta magát a moldáv csapat hálóőrével, aki újfent hárított.

A találkozót eldöntő találat a második félidőben, az 56. percben született, amikor Alibecről némi szerencsével David Kikihez jutott a labda, utóbbi átpörgette azt a Sheriff egyik védőjének a lába között, majd a hosszúba lőtt (1-0). A 67. percben Mbekeli közel járt az egyenlítéshez, majd Garananga volt a soros, hogy próbára tegye Aioanit, aki a 73. percben fantasztikusan hárított. A Farulnak sikerült a találkozó végéig megtartania előnyét, és megnyerni a párharc első mérkőzését.

A visszavágót július 18-án, kedden játsszák Tiraspolban.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, 1. selejtezőkör, 1. mérkőzés: Konstancai FCV Farul – Sheriff Tiraspol 1-0 (0-0).

Ovidiu, a Hagi Akadémia stadionja, vezette: M: Sander Van Der Eijk (középen) – Joost van Zuilen, Dyon Fikkert (partjelzők) – Marc Nagtegaal (tartalék).

VAR-játékvezető: Rob Dieperink; videóbíró-asszisztens: Erwin Blank (valamennyien hollandok).

FCV Farul: Aioani – Kiki, M. Popescu, K. Popescu, K. Boli, Borza (Sali 70) – Artean, Nedelcu, T. Băluță (Diogo Queiros 58) – Mazilu (D. Sîrbu 70), Rivaldinho (Borgnino 58), Alibec (Marins 84).

Sheriff: Koval – Zohouri, Tovar, Garananga, Bueno, Apostolakis (Djibo 89) – Talal (Badolo 64), Kyabou (Ademo 64), Joao Paulo Fernandes – Luvannor, Mbekeli (Paiva 72).

Gólszerző: David Kiki (56.).

Sárga lap: Kiki (10.), Mazilu (33.), T. Băluță (53.), illetve Kyabou (49.), Talal (52,), Bueno (56.).

Labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzések: KÍ (feröeri) – FERENCVÁROS 0-0, Ballkani (koszovói) – Ludogorec Razgrad (bolgár) 2-0, Shamrock Rovers (ír) – Breidablik (izlandi) 0-1, Zalgiris Vilnius (litván) – FC Sztruga (északmacedón) 0-0, NK Olimpija Ljubljana (szlovén) – Valmiera (litván) 2-1, Lincoln Red Imps (gibraltári) – Qarabag (azeri) 1-2, Raków Czestochowa (lengyel) – FC Flora Tallinn (észt) 1-0, Partizani (albán) – BATE Boriszov (fehérorosz) 1-1, Hamrun Spartans (máltai) – Maccabi Haifa (izraeli) 0-4, FC Urartu (örmény) – Zrinjski Mostar (boszniai) 0-1, BK Häcken (svéd) – The New Saints (walesi) 3-1, KONSTANCAI FCV FARUL – FC Sheriff Tiraspol (moldovai) 1-0, Slovan (szlovák) – FC Swift Hesperange (luxemburgi) 1-1, HJK Helsinki (finn) – Larne (északír) 1-0, FC Asztana (kazah) – Dinamo Tbiliszi (grúz) 1-1.

Fotó: a Farul Konstanca közösségi oldala