élvonalbeli tagságát az Újpest

Az Újpest 7-0-ra legyőzte a vendég Diósgyőrt a magyar labdarúgó NB I 31. fordulójának szombat esti mérkőzésén, ezzel bebiztosította élvonalbeli tagságát, egyben kiejtette az első osztályból az utolsó előtti helyen álló Kisvárdát. Utóbbi ugyanis a hátralévő két mérkőzésen már nem érheti utol a kilenc ponttal előtte álló Újpestet.

Jelentős fölényben futballozott az élvonalban maradást bebiztosítani szándékozó Újpest már az első pillanattól kezdve, a lila-fehérek gyakorlatilag tíz perc alatt egyértelművé tették, hogy ezt a mérkőzést mindenképpen meg akarják nyerni. Előbb Radosevic, majd Keita volt eredményes fejjel, a Diósgyőrnek pedig nem igazán sikerült kijönnie a szorításból, így aztán a 30. percben már háromgólos hátrányban volt. Egy bal oldali beadásba ugyanis Edomwonyi kézzel ért bele a vendégek tizenhatosán belül, így videóbírózás után büntetőt ítélt Káprály játékvezető, Mörschel pedig nem hibázott a tizenegyespontról. A folytatásban is leginkább az történt a pályán, amit a hazaiak akartak, a DVTK négy próbálkozásából egy sem találta el az újpesti kaput, nem úgy Ljujic nagyszerű átlövése a 45. percben, amely négygólosra növelte az Újpest előnyét.

Fordulás után labdabirtoklásban ugyan kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés, kapura veszélyesen azonban csak a hazaiak futballoztak. Csoboth Kevin két perc alatt duplázott, ezzel kiütéses újpesti diadal kezdett kialakulni, a hajrához közeledve pedig Ambrose is befejelt egy kapufáról kipattanó labdát. A folytatásban a DVTK igyekezett szépíteni, de sem pontrúgásból, sem pedig akcióból nem járt sikerrel, így kiütéses vereséggel távozott a Szusza Ferenc Stadionból.

NB I, 31. forduló: Újpest FC – Diósgyőri VTK 7-0 (4-0).

Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 5833 néző, vezette: Káprály.

Gólszerzők: Radosevic (6.), Keita (10.), Mörschel (30., 11-esből), Ljujic (45.), Csoboth (59., 61.), Ambrose (71.). Sárga lap: Lund (33.), Bokros (48.).

Újpest FC: Banai (46. Molnár) – Huszti (68. Kovács D. L.), Koburi, Keita – Radosevic, Tajti (46. Pauljevic), Ljujic (72. Kiss T.), Geiger (80. Mucsányi) – Mörschel, Ambrose, Csoboth.

Diósgyőri VTK: Danilovic – Farkas (63. Szatmári), Lund, Baco, Bokros – Holdampf, Klimovics, Pozeg Vancas (63. Jurek), Bényei (46. Vallejo) – Szabó L. (46. Fekete), Edomwonyi (46. Pernambuco).

* NB I, 31. forduló: Kecskeméti TE – Paksi FC 0-0, Ferencvárosi TC – Debreceni VSC 5-1, Mezőkövesd Zsóry FC – Zalaegerszegi TE FC 1-2, Puskás Akadémia FC – Kisvárda Master Good 4-2, Újpest FC – Diósgyőri VTK 7-0, Fehérvár FC – MTK Budapest 4-0.

* NB II, 31. forduló: BFC Siófok – Aqvital FC Csákvár 1-2, HR-Rent Kozármisleny – BVSC-Zugló 0-2, Nyíregyháza Spartacus FC – Gyirmót FC Győr 3-1, Tiszakécskei LC – FC Ajka 2-1, Szombathelyi Haladás – Kolorcity Kazincbarcika SC 1-3, ETO FC Győr – Pécsi MFC 3-1, Soroksár SC – Credobus Mosonmagyaróvár 3-4, Budafoki MTE – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1-0. Az élcsoport: 1. Nyíregyháza Spartacus FC 70 pont/31 mérkőzés – már bajnok, 2. ETO FC Győr 60/31, 3. Vasas FC 58/30, 4. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 55/31.

Előnyben a Ferencváros korábbi ellenfelei,

kedden visszavágó a BL-ben

Megtartotta idénybeli veretlenségét a Bayer Leverkusen. A labdarúgó-Európa-liga elődöntőjének csütörtöki, első mérkőzésén a német csapat 2-0-ra nyert az olasz fővárosban az AS Roma ellen. A sorozat fináléjába jutásért kiírt másik párharc első találkozója döntetlenre zárult: a Marseille hazai pályán 1-1-re játszott az Atalantával.

Az Európa-konferencialigában a korábban a Ferencvárost is búcsúztató Olimpiakosz Pireusz nagy lépést tett a döntőbe jutásért, ugyanis csütörtökön 4-2-re nyert az Aston Villa otthonában. A másik ágon a Fradi csoportellenfele, a Fiorentina 3-2-re legyőzte a Bruges-t.

A Bajnokok Ligája ma a Paris Saint-Germain – Borussia Dortmund visszavágóval folytatódik. Az első mérkőzést a német csapat nyerte 1-0-ra. A találkozó este 10 órakor kezdődik.

NB II-es bajnok, feljutott a Nyíregyháza

A Nyíregyháza Spartacus FC feljutott a labdarúgó NB I-be, mivel vasárnap az NB II 31. fordulójában legyőzte a vendég Gyirmót FC Győrt. A stadionjuk felújítása miatt a – 34. perctől emberhátrányban játszó – Gyirmótot Balmazújvárosban fogadó nyírségiek 3-1-re nyertek, és három körrel a vége előtt behozhatatlan előnyre tettek szert a tabella élén. A Nyíregyháza legutóbb a 2014/2015-ös szezonban szerepelt az élvonalban, majd licencproblémák miatt az NB III-ba került.