A címvédő Ferencváros 3-1-re nyert a vendég Újpest ellen a magyar labdarúgó NB I. 7. fordulójának vasárnapi rangadóján.

A hazaiak már az 5. percben vezetéshez jutottak: Ryan Mmaee büntetőjével gyorsan megszerezték a vezetést (1-0). A vendégek a 14. percben létszámhátrányba kerültek, miután Diaby leghátsó emberként szabálytalankodott saját tizenhatosánál. Az Újpest nem zuhant össze, gyorsan rendezte sorait, és kemény mezőnymunkára kényszerítette a hazaiakat. Utóbbiaknak így is akadtak ígéretes támadásaik, de Banainak csak két alkalommal kellett védenie. A 42. percben Uzuni és Tokmac is lesgyanús helyzetből lépett ki, a két szélső akcióját utóbbi gólja zárta (2-0). Amikor pedig mindenki az első félidő végét várta, egy vaktában felívelt labdából Tallo harcolt ki magának helyzetet az elalvó hazai védők asszisztálása mellett, és szépített (2-1).

Az újpestiek bátor támadójátékával, valamint két helyzetével indult a második felvonás, amelynek folytatásában a vendégek sok futással és szervezett játékkal kezdeményeztek ugyan, de a jól záró hazaiak miatt Dibusz kapujára veszélyt már nem jelentettek. A 75. perctől ismét a hazaiak irányítottak, a 80.-ban Uzuni ziccert értékesített, de a videós visszajátszás után – leshelyzet miatt – nem adta meg a gólt a játékvezető. A 87. percben viszont már szabályos és mérkőzést eldöntő találatot szerzett az albán légiós, aki Laidouni szólója után közelről helyezett a már üres újpesti kapuba (3-1).

A ferencvárosi Samy Mmaee (j) és Ryan Mmae (b) a Ferencvárosi TC – Újpest FC mérkőzésen

Fotó: MTI/Illyés Tibor

Labdarúgó NB I., 7. forduló: Ferencvárosi TC – Újpest FC 3-1 (2-1)

Budapest, Groupama Aréna, 17.349 néző, vezette: Bogár.

Gólszerzők: R. Mmaee (5. – 11-esből), Tokmac (42.), Uzuni (87.), illetve Tallo (45+2.).

Sárga lap: Loncar (46.), Tokmac (55.), illetve Banai (4.), Antonov (26.), Kastrati (35.), Mitrovic (45+1.).

Kiállítva: Diaby (14.).

Ferencváros: Dibusz – Wingo, Blazic, S. Mmaee, Civic – Laidouni, Loncar (58. Besic) – Uzuni, Zachariassen (68. Vécsei), Tokmac (58. Gavric) – R. Mmaee (88. Botka).

Újpest: Banai – Kastrati, Kutrumpisz, Diaby – Bjelos (63. Croizet), Mitrovic, Luca, Csongvai, Antonov – Tallo (69. Simon), Beridze (80. Viana).

* NB I., 7. forduló: Kisvárda Master Good – Debreceni VSC 2-1, Ferencvárosi TC – Újpest FC 3-1. Az élcsoport: 1. Kisvárda 18 pont/7 mérkőzés, 2. Ferencváros 15/6, 3. Paks 13/7.

* NB II, 9. forduló: WKW ETO FC Győr – Vasas FC 3-1, Budafoki MTE – Szombathelyi Haladás

0-2, Békéscsaba 1912 Előre – Diósgyőri VTK 2-2, Pécsi MFC – BFC Siófok 0-1, Szolnoki MÁV FC – Kecskeméti TE Hufbau 2-2, Tiszakécskei LC – Szentlőrinc 1-2, Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Soroksár SC 2-0, Nyíregyháza Spartacus FC – Aqvital FC Csákvár 1-1, Dorogi FC – Budaörsi SC

0-0, III. Kerületi TVE – FC Ajka 2-4. Az élcsoport: 1. Haladás 21 pont, 2. Kecskemét 18 (18-10), 3. Nyíregyháza 18 (20-13).

* 1. liga, 10. forduló: Konstancai Farul – CS Mioveni 2-1, Botosáni FC – Universitatea 1948 Cra-

iova 1-1, Aradi UTA – Kolozsvári CFR 1907 0-1. Az élcsoport: 1. CFR 1907 27 pont, 2. Botosán 21, 3. Farul 18.

* 2. liga, 8. forduló: Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii – Temesvári Politehnica 2-1, Unirea 04 Slobozia – Nagyszebeni Hermannstadt 0-1, Temesvári Ripensia – Concordia Chiajna 0-1. Az élcsoport: 1. Petrolul 52 Ploieşti 21 pont, 2. Nagyszeben 20, 3. Chiajna 20.