A labdarúgó-Európa-liga kieséses szakaszában a Milan simán legyőzte hazai pályán a Rennes-t. Ruben Loftus-Cheek kirobbanó formában futballozott csütörtök este, duplájával a Milan már a 48. percben két góllal vezetett a Rennes ellen. A 3-0-s végeredményt Rafael Leao állította be az 53. percben – a milánói együttes nagyon magabiztos előnyből várhatja a jövő heti visszavágót – számolt be az NSO.

Szalai Attila nem kapott lehetőséget, Sallai Roland 86 percet játszott a Freiburgban, amely gól nélküli döntetlent játszott a Lensszal idegenben.

A Benficában Ángel Di María volt a hős a Toulouse ellen – az argentin a 68. és a 90+8. percben is bevágott egy tizenegyest, s mivel a kettő között Mikkel Desler betalált, a második büntető győzelmet ért a portugál csapatnak.

A jóval esélytelenebbnek tartott Qarabag meglepő módon nagyon sima, 4–2-es győzelmet aratott a Braga vendégeként.

Az Európa-konferencialiga rájátszásában a Bolla Bendegúzzal felálló Servette hazai pályán gól nélküli döntetlenre végzett a Ludogoreccel, a Dinamo Zágráb meglepetésre Sevillában szerzett előnyt a Betis ellen, az Ajax drámai meccsen ikszelt a Bodö/Glimttel, a Maccabi Haifa pedig a kispesti Bozsik Arénában egygólos győzelmet aratott a Gent ellen.

A visszavágókat csütörtökön rendezik.

Danyiil Leszovoj, a Makkabi Haifa (j) és Ismael Kandouss, a KAA Gent játékosa

a labdarúgó Konferencia-liga nyolcaddöntőjébe jutásért játszott,

Makkabi Haifa – KAA Gent első mérkőzésen a budapesti Bozsik Arénában 2024. február 15-én

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

* Európa-liga, a nyolcaddöntőbe jutásért, első mérkőzések: Benfica (portugál) – Toulouse (francia) 2-1, AC Milan (olasz) – Rennes (francia) 3-0, Lens (francia) – Freiburg (német) 0-0, Braga (portugál) – Qarabag (azeri) 2-4, Feyenoord (holland) – AS Roma (olasz) 1-1, Galatasaray (török) – Sparta Prága (cseh) 3-2, Sahtar Donyeck (ukrán) – Olympique Marseille (francia) 2-2, Young Boys (svájci) – Sporting CP (portugál) 1-3, Sturm Graz (osztrák) – Slovan Pozsony (szlovák) 4-1.

* Európa-konferencialiga, a nyolcaddöntőbe jutásért, első mérkőzések: Servette FC (svájci) – PFC Ludogorec (bolgár) 0-0, Real Betis (spanyol) – Dinamo Zágráb (horvát) 0-1, AFC Ajax (holland) – Bodö/Glimt (norvég) 2-2, Makkabi Haifa (izraeli) – KAA Gent (belga) 1-0, Royal Union Saint-Gilloise (belga) – Eintracht Frankfurt (német) 2-2, Molde FK (norvég) – Legia Varsó (lengyel) 3-2, Olimpiakosz (görög) – Ferencvárosi TC 1-0.