A Budapest Honvéd 2-0-ra nyert az Újpest vendégeként a magyar labdarúgó NB I 25. fordulójának zárómérkőzésén, vasárnap.

A kezdés után jó iram mellett bátor, nyílt játékot vállalt fel mindkét fél, majd kis idő elteltével az Újpest került mezőnyfölénybe. A hazai lehetőségekben azonban nem volt veszély, távoli lövéseik elkerülték Szappanos kapuját, akinek így nem akadt komoly védenivalója. A hajrá előtt csökkent a tempó, és akkor már a Honvéd akciói is felértek az ellenfél tizenhatosáig. A 43. percben aztán a vezetést is megszerezték a vendégek: a határozott Zsótér két újpesti között hat méterről fejelt egy beadás után a kapuba.

A második félidőben a hátrányban lévő Újpest kezdeményezett, de ez a helyzeteket tekintve változatlanul meddőnek bizonyult. A Honvéd fegyelmezetten védekezett, előnye birtokában pedig az előre játékot illetően semmilyen kockázatot nem vállalt. Csupán szórványos kontrákkal igyekezett veszélyt kelteni, a 82. percben aztán egy ilyen akció végén megduplázta előnyét, Machach talált a hazai kapuba. A hátralévő időben a házigazda nem tudott újítani, az eredmény nem változott.

Az Újpestnek ezzel megszakadt az öt forduló óta tartó veretlenségi sorozata, amelyben egy döntetlen mellett négyszer nyert. A két együttes legutóbbi 14 egymás elleni bajnoki összecsapását tekintve a Budapest Honvéd másodszor kerekedett az Újpest fölé, hét döntetlen és öt vereség mellett. A kispestiek ezt megelőzően 2019 augusztusában nyertek az újpestiek ellen, akkor is vendégként.

Az újpesti Simon Krisztián (j) és a kispesti Ivan Lovric

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Magyar labdarúgó NB I, 25. forduló: Újpest FC – Budapest Honvéd FC 0-2 (0-1)

Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 5423 néző, vezette: Berke.

Gólszerzők: Zsótér (43.), Machach (82.).

Sárga lap: Zsótér (72.), Szappanos (87.).

Újpest: Banai – Pauljevic, Kutrumpisz, Csongvai, Antonov – Boumal, Onovo (63. Simon) – Croizet (41. Yahaya, 83. Bjelos), Mitrovic, Beridze – Zivzivadze.

Budapest Honvéd: Szappanos – Baráth B., Batik, Lovric, Doka – Petruszenko, Hidi (90+2. Pantelic) – Jónsson (55. Kadiri), Zsótér (90+2. Nagy G.), Machach (Májer, 90+2.) – Lukic (72. Traoré).

* NB I, 25. forduló: Paksi FC – Debreceni VSC 0-1, Újpest FC – Budapest Honvéd 0-2.

* NB II, 29. forduló: Budafoki MTE – Szolnoki MÁV FC 1-0, Békéscsaba 1912 Előre – Aqvital FC Csákvár 1-1, Szeged-Csanád Grosics Akadémia – FC Ajka 3-0, Tiszakécskei LC – Budaörsi SC 4-3, Szombathelyi Haladás – Szentlőrinc SE 0-1, ETO FC Győr – BFC Siófok 0-0, Nyíregyháza Spartacus FC – Vasas FC 0-1, III. Kerületi TVE – Diósgyőri VTK 0-1, Dorogi FC – Soroksár SC 2-3. Az állás (élcsoport): 1. Vasas FC 62 pont/29 mérkőzés, 2. Diósgyőri VTK 58/29, 3. Szeged 53/29.

Szalai Ádám duplázott Bolláék ellen a svájci élvonalban

Az FC Basel magyar válogatott légiósa, Szalai Ádám duplázott a Bolla Bendegúzzal felálló Grasshoppers otthonában a svájci labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának vasárnapi játéknapján. Mindkét magyar futballista kezdőként lépett pályára, Szalai a 4-2-re megnyert összecsapáson nyerőembernek bizonyult, mivel csapata harmadik és negyedik találatát is ő szerezte. A bázeliek Twitter-oldala szerint Szalai gólörömével azt üzente, hogy hamarosan édesapa lesz. A 78-szoros válogatott futballista február 19-én a Lausanne elleni bemutatkozó mérkőzésén volt először eredményes, egy héttel ezelőtt pedig a Servette ellen is betalált.

Meghúzódott Szalai Attila térdszalagja

Megsérült a Fenerbahce labdarúgócsapatának vasárnapi bajnoki mérkőzésén Szalai Attila. A magyar válogatott középhátvédjénél térdszalaghúzódást mutattak ki a vizsgálatok. A futballistát a Konyaspor elleni mérkőzés 61. percében egy ütközést követően le kellett cserélni. Az alapos orvosi vizsgálatok után a Fenerbahce hétfőn közösségi oldalán közölte, hogy a védő jobb térdében a belső oldalszalag húzódott meg. A Fenerbahce még annyit tett hozzá, hogy a sérülés kezelését azonnal megkezdték, azt viszont nem írta, milyen hosszú felépülési időre lehet számítani.

Szalai Attila eredetileg szerepelt Marco Rossi szövetségi kapitány keretében a Szerbia és az Észak-Írország elleni barátságos mérkőzésekre. Helyére a szakvezető a Puskás Akadémia játékosát, Spandler Csabát hívta be.