A birkózó Losonczi Dávid a bronzéremért küzdhet

• 2024-08-08 12:00:00

• -

A kötöttfogású birkózók 87 kilogrammos súlycsoportjában szereplő Losonczi Dávid kikapott az elődöntőben, így csütörtökön lapzárta után a bronzéremért léphetett szőnyegre a párizsi olimpián.

Az olimpiai újonc Losonczi Dávid, aki a súlycsoport egyik favoritjának számított, délelőtt az azeri Rafig Huszeinovot nagyon magabiztosan győzte le 5-2-re. A negyeddöntőben már lényegesen jobban megszenvedett a szerbek orosz származású klasszisa, az idei Eb-győztes Alekszandr Komarov ellen, akit hatalmas csatában, fordulatos meccsen múlt felül 2-2-re, később szerzett pontnak köszönhetően.

Az esti program negyedik párjában a bolgárok tavalyi vb-harmadikja, az ukrán származású Szemjon Novikov várt rá, aki ellen mindhárom korábbi összecsapását megnyerte. Az elején Losonczi irányított, és Novikov kapta a figyelmeztetést (1-0) a menet közepén. A parterhelyzetből kétszer is megemelte a bolgárt, de nem tudott dobni. A második szakasz elején Novikov mindent megtett, hogy leküldesse ellenfelét, 50 másodperc után el is érte célját (1-1), lentről pedig megemelte a magyart, dobnia azonban neki sem sikerült, így állásból folytatták.

Mivel Novikové volt az utolsó pont, Losonczi Dávidnak innentől támadnia kellett, ellenfele azonban kiválóan védekezett, ráadásul alig húsz másodperccel a vége előtt kiléptette a magyar birkózót (1-2), aki a végén ugyan kitolta a szőnyegről ellenfelét, de mivel a bolgár a térdén csúszott ki, nem ért pontot az akció, amit a magyarok által kért videózás is megerősített (1-3).

„Megtettem mindent. Kitettem szívemet, lelkemet és most tanácstalanul állok a történtek előtt” – mondta csalódottan a veresége után Losonczi Dávid, aki lapzárta után a bronzéremért mérkőzött a dán Turpal Ali Bisultanov és a grúz Lasha Gobadze meccs győztesével.