2024. july 1., Monday

Másodszor is vereséget szenvedett a Resicabányai Mozdonyoktól a Marosvásárhelyi Szörnyek amerikaifutball-csapat, így idén nem jutott a bajnoki döntőbe. A mocsaras pálya, a csúszós talaj és labda megnehezítette a felek dolgát, ehhez azonban a házigazdák jobban alkalmazkodtak.

Noha az első negyedben a Szörnyek szerezte meg az első touchdownt Adorján révén, a folytatásban rengeteget hibáztak a zöld mezes játékosok, és a második negyedben a Mozdonyok egyenlített, majd az egypontos jutalomrúgást is értékesítette. A harmadik negyedben több jó lehetőséget is kihagyott a marosvásárhelyi együttes, hogy aztán a negyedik negyed elején a Mozdonyok újabb touchdownt érjen el, ezúttal kétpontos konverzióval. Ráadásul ehhez szerzett egy 3 pontos mezőnygólt is – ezzel a procedúrával a Szörnyek soha nem próbálkozott. 18-6-ról is lehetett volna azonban még fordítani, hiszen Szőlősi touchdownja és az ellenfél fumble-ja után az utolsó percben 10 yardról támadhatott a Szörnyek. A passzt azonban az ellenfél kapta el, és 90 yardos futással beállította a végeredményt.

Az amerikaifutball-bajnokság kisdöntőjét a Kolozsvári Keresztesek ellen játssza a Szörnyek, jövő hét végén.

Amerikaifutball-bajnokság, elődöntő:

* Resicabányai Mozdonyok – Marosvásárhelyi Szörnyek 24-12 (0-6, 7-0, 0-0, 17-6).

A Szörnyek pontszerzői: Adorján td., Szőlősi td.

* Bukaresti Lázadók – Kolozsvári Keresztesek 52-6.