2024. july 1., Monday

a BL-ből az Európa-ligába, ahol a Sevilla nem védhet címet

Hibátlan maradt a Real Madrid, a tavalyi döntős csak másodikként ment tovább, az Union Berlin és az EL-címvédő Sevilla számára véget ért a nemzetközi kupakaland.

Az olasz bajnok Napoli hazai pályán vívott ki-ki mérkőzést a portugál Bragával, amelynek nyernie kellett volna ahhoz, hogy megelőzze esélyesebb riválisát. A vendéglátó azonban már az első félidőben két gólt szerezve eldöntötte az összecsapást, végül pedig 2-0-ra nyert. A portugálok azonban harmadikként folytathatják szereplésüket az Európa-ligában, mert az Union Berlin nagyszerű meccsen 3-2-re kikapott a százszázalékos teljesítménnyel csoportgyőztes Real Madridtól.

Az Európa-ligában címvédő Sevilla nem ismételheti meg idei sikerét, mivel a Lens vendégeként kedden 2-1-re kikapott, így utolsóként zárt a Bajnokok Ligája B csoportjában. Az EL-ben hét diadalával csúcstartó spanyol klubnak győznie kellett volna francia riválisa otthonában, hogy megelőzze és így harmadikként átkerüljön a második számú európai kupasorozatba, ez azonban nem sikerült. A Lens a győztes gólját a 96. percben szerezte.

A már továbbjutott csapatok csatáján nem bírt egymással az első Arsenal és a második PSV Eindhoven: 1-1-es döntetlen született a holland csapat otthonában.

Az A csoportban Koppenhága ki-ki mérkőzésen a vendég Galatasarayt 1-0-ra legyőzve biztosította helyét a legjobb 16 között. A törökök viszont átkerültek a második számú európai kupasorozatba, mert a Manchester United hazai pályán egygólos vereséget szenvedett a csoportelső Bayern Münchentől.

A D csoportban csak a csoportelsőség és a harmadik hely volt kérdéses a játéknap előtt. Előbbiért a Real Sociedad és az Internazionale csatázott, a döntetlen pedig a spanyol gárdának kedvezett jobb gólkülönbségének köszönhetően. A harmadik helyért a Salzburg a Benficát fogadta, a portugáloknak legalább kétgólos sikert kellett aratniuk ahhoz, hogy megelőzzék az osztrák riválist, ezt végül az alighogy beküldött Arthur Cabral a 92. percben sarokkal szerzett góljával érték el.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. (utolsó) forduló:

A csoport: Manchester United (angol) – Bayern München (német) 0-1, FC Koppenhága  (dán) – Galatasaray (török) 1-0 (0-0). A csoport végeredménye: 1. Bayern München 16 pont, 2. Koppenhága 8, 3. Galatasaray 5, 4. Manchester United 4.

B csoport: Lens (francia) – Sevilla (spanyol) 2-1, PSV Eindhoven (holland) – Arsenal (angol) 1-1. A csoport végeredménye: 1. Arsenal 13 pont, 2. PSV Eindhoven 9, 3. Lens 8, 4. Sevilla 2.

C csoport: SSC Napoli (olasz) – Braga (portugál) 2-0, Union Berlin (német) – Real Madrid (spanyol) 2-3. A csoport végeredménye: 1. Real Madrid 18 pont, 2. SSC Napoli 10, 3. Braga 4, 4. Union Berlin 2.

D csoport: Internazionale (olasz) – Real Sociedad (spanyol) 0-0, Salzburg (osztrák) – Benfica (portugál) 1-3. A csoport végeredménye: 1. Real Sociedad 12 (7-2), 2. Internazionale 12 (8-5), 3. Benfica 4 (7-11), 4. Salzburg 4 (4-8).

A csoportok első két helyezettje a nyolcaddöntőbe jut, míg a harmadik átkerül az Európa-ligába. Az európai kupasorozatok sorsolását hétfőn rendezik Nyonban a tavaszi folytatásra.