Véget ért a sepsiszentgyörgyi REFLEX4 nemzetközi színházi találkozó, amelynek programjában nagy hangsúlyt kapott a zene és színház viszonya.
Véget ért a sepsiszentgyörgyi REFLEX4 nemzetközi színházi találkozó, amelynek programjában nagy hangsúlyt kapott a zene és színház viszonya, és amely ennek a gondolatnak a jegyében zárult a sZempöl együttes koncertjével május 16-án a szentgyörgyi színházban.
Amint azt a szervezők közleménye tudatja, az elmúlt napokban a fesztiválon látható előadások nemcsak a zene és színház viszonyához kapcsolódtak, de a klasszikustól eltérő színházi gondolkodásmódokat is közvetítettek. A budapesti HODWORKS Grace című előadása, amely 2017-ben elnyerte a legszínvonalasabb kortárs táncművészeti alkotásáért járó Lábán-díjat, a tánc és színház közti mezsgyén mozogva csillogó, absztrakt revüként viszi színre négy táncos közösségi gyónását. A brit–német Gob Squad társulat egyik leghíresebb és régóta műsoron lévő előadása, az Andy Warhol ikonikus filmje által inspirált Kitchen a hatvanas évek közegét rekonstruálja. A pop-art, a szupersztárok, a feminizmus, drogok és szexuális felszabadulás korát felidéző alkotás intermediális színházi performance, amelynek a közönség a szó szoros értelmében, a színészek helyébe lépve is részese lehet. A berlini székhelyű She She Pop csoport édesanyáikkal közösen készített, a Tavaszi áldozat című előadását is megtekinthette a fesztivál közönsége. Igor Sztravinszkij orosz zeneszerző korszakalkotó balettjén keresztül az alkotók az áldozati mintázat működését körvonalazzák, két generációt, az anyák és lányok képét, vallomásait exponálva egymásra. Monumentális szellemi vállalkozás a budapesti Örkény Színház József és testvérei című előadása, amelynek rendezését Ascher Tamás és Gáspár Ildikó jegyzik közösen. Thomas Mann regényének színpadi adaptációja József történetének újramesélésén keresztül az emberi kultúra kialakulásának mélyen eredő gyökeréig vezet vissza. Nagy érdeklődés fogadta a Maria Răducanu Quartet koncertjét is. A nemzetközi dzsessz-szakma egyik legkülönlegesebb hangú énekesnője a román népzenét ötvözi a dzsesszel egyedülálló hangzásvilággá, amely egyszerre tradicionális és formabontóan kortárs.
Helyi előadásként tekinthette meg a közönség a sepsiszentgyörgyi Andrei Mureşanu Színház produkcióját. A Carmen Lidia Vidu által rendezett Romániai napló. Sepsiszentgyörgy című előadás dokumentumszerű vízió a helyi lakosok életéről. Hat színész önéletrajzi vallomásán és viszonyulásán keresztül kirajzolódik a város, amelyben élnek. A REFLEX4 utolsó színházi programja szintén helyi alkotás, a fesztivál zárónapján az M Studio Lift című produkcióját láthatták az érdeklődők.
A REFLEX4 keretében nyílt meg az Among Poles címet viselő csoportos képzőművészeti kiállítás, amely hétfő kivételével a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben napközben június 15-ig, 11 órától 19 óráig látogatható.
A jobb szolgáltatás nyújtásának érdekében sütiket használunk. Az oldal jobb
felhasználása érdekében kérjük, fogadja el a sütiket. További információ itt:
Adatvédelmi
tájékoztató