Tevékeny tavasz
A Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Magyar Karán ezen a tavaszon is sok esemény zajlik.
A Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Magyar Karán ezen a tavaszon is sok esemény zajlik. Folytatódnak az évek óta elkezdett vendégtanári programok, ebben a félévben Bács Miklós színészprofesszor, Héjj Szilárd marketingszakember, Hegedűs Bálint forgatókönyvíró, Kincses Réka és Jakob Wehrmann filmrendezők már megtartották műhelymunkáikat, további tanárok és művészek érkeznek, érintve minden képzési szakirányt.
A végzős színészhallgatók Augusztus című produkciója (rendező: Balázs Zoltán) több fesztiválon és vendégszereplésen vett és vesz részt: Segesvár, Szeben, Nagyvárad, Kecskemét, Budapest, Pozsony, Prága, Kisvárda – legtöbb esetben a versenyprogramba válogatva. A zene szakosok kórusa ismét szerepelni fog egy átfogó magyarországi turnén az Énekel az ország rendezvényen. Csehországi fesztiválon vettek részt a bábszínész szakos hallgatók, a leendő bábművészek előadásait a Levél utcai Bábstúdióban lehet megtekinteni.
Pályázati projektekből sikerült folytatni az egyetem keretében működő alkotói műhely, az Akadémiai Műhely produkcióit, bemutatásra került a Lángarc (rendező: Harsányi Zsolt), illetve tévészínházi felvételprodukció készült az Augusztus című előadásról, melyet a közönség a közszolgálati televízió műsoraiban láthat majd.
A tavalyi tudományos értekezletek sora is folytatódik egy neveléstudományi és egy nemzetközi médiakonferenciával.
Idén is megrendezzük a két évvel ezelőtt nagy sikerrel létrehozott MASZIDI-t (Magyar Színházi Diáktalálkozó), 46 diákot és tanárt várunk júniusban a Kárpát-medence magyar tannyelvű színházi felsőoktatási intézményeiből.
A végzős diákok ballagása előtt szokás szerint sor kerül a miniévadra is, melynek keretében pár nap leforgása alatt a közönség elé kerülnek az évad fontosabb előadásai.
A Stúdió Színházban bemutatásra kerülő vendégelőadások – volt diákjaink produkciói – időpontjai a www.studioszinhaz.ro weblapon, illetve a Facebookon követhetőek.
Diákjaink részt vettek az Erdélyben első alkalommal megszervezett TDK (Tudományos Diákköri Konferencia) versenyen, ahol – több szekcióban – tizenegy első díjat, két második díjat és két harmadik díjat szereztek. Egyetemi közösségünk is díjban részesül, május 7-én Gyulafehérváron vehetjük át az UNITER (Romániai Színházi Szövetség) különdíját, melyet a színházi és kulturális élet fejlesztésért adományoztak ebben az évben.
Az intézmény tevékenysége (a költségvetési forrásokon kívül) fontos pályázati támogatásban részesült ebben a tanávben is a Studium-Prospero Alapítvány, a Bethlen Gábor Alap, a Nemzeti Kulturális Alap és a Communitas Alapítvány részéről. (közlemény)