2024. május 20., hétfő

Legyőzte első jelentősebb ellenfelét a Marosvásárhelyi CSU Medicina kosárlabdacsapata a másodosztályú bajnokságban vasárnap este, a ligeti sportcsarnokban.

A Bukaresti Știința valamennyi eddigi mérkőzését megnyerte, így négy győzelemmel a tarsolyában érkezett a megyeszékhelyre. A magabiztosság jeleit mutatta Marosvásárhelyen is, ahol az első percekben nagyon lerohanta a hazai csapatot. Két triplával kezdett, és miközben George Trif legényei sorra hagyták ki a dobásaikat, 10-0-val indított, majd egy újabb tripla után 13-2-re vezetett. A hazai együttes nehezen ocsúdott fel, különösen a palánk alatt szenvedett, ahol a lepattanózásban messze elmaradt a bukarestiektől, a két belső embernek, Șolopának és Olteannak a második negyed közepéig 0/14 volt az összesített dobómutatója. Végül Șolopa nem a palánk alól, hanem egy triplával törte meg a jeget.

Valahol persze természetes volt, hogy a lepattanókat sokkal jobban gyűjtötte be a Știința, hiszen jól látható magassági fölényben volt, a CSU Medicina összes tapasztaltabb játékosa (Martinić, Steff, Bölöni és Engi-Rosenfeld) ugyanis egyes és kettes poszton játszik. A meccs akkor kezdett megfordulni, amikor az alacsonyabb játékosok kvalitásait kezdte kiaknázni a Medicina. Ami a statisztikákban abban mutatkozik meg, hogy míg a lepattanóknál 45:54 volt az arány (ennél még volt rosszabb is a találkozó folyamán), a lopott labdáknál 12:3! A labdabiztonságot pedig az eladott labdák aránya (3:19!) mutatja.

Közben pedig a dobások hatékonysága is kiegyensúlyozódott. Míg az elején a vendégek alig hibáztak, utóbb annál többször rontottak. Martinić pedig az első negyed után annyira belelendült, hogy meg sem állt 34 pontig, amiből 21-et hárompontosokból gyűjtött. Igen hathatós segítséget kapott Bölönitől, aki a mérkőzés kulcspillanataiban lopott labdákat az ellenfelektől, és két triplája is akkor jött, amikor a legjobban kellett.

A mérkőzés azonban azt is megmutatta, hogy a marosvásárhelyi csapat nincs annyira a mezőny fölött, mint ahogy egyesek talán gondolták volna. Ezzel a bukaresti gárdával vélhetően még találkozik az elődöntő és döntő tornán is, és maximálisan kell teljesítenie, hogy legyőzze. Különösen a védelmet

kell összerázni, a meccs bizonyos periódusaiban ugyanis túl könnyen jutottak a palánk alá az ellenfelek.

A férfikosárlabda 1. ligában a következő buboréktornákat március 13–14-én rendezik. A CSU Medicina ellenfelei a bukaresti Agronomia és a Rapid lesznek. A helyszínt még nem nevezték meg, de, ha nem lesz ismét Marosvásárhelyen, akkor Bukarest vagy Kolozsvár jöhet szóba, hiszen a torna negyedik csapata ezúttal is a Kolozsvári U lesz.

Martinić annyira belelendült a játékba, hogy meg sem állt 34 pontig

Fotó: Viography

Kosárlabda 1. liga: Marosvásárhelyi CSU Medicina – Bukaresti Știința 88:75 (14-24, 27-19, 26-22, 21-10)

Marosvásárhely, ligeti sportcsarnok, zárt kapus. Vezették: Böjte László (Csíkszereda), George Pridea (Szatmárnémeti), Szőcs Janka (Gyergyószentmiklós). Ellenőr: Alexandru Columban (Kolozsvár).

CSU Medicina: Martinić 34 (7), Șolopa 18 (1), Bölöni 15 (2), Szilveszter 10 (1), Steff 4, Mureșan 3, Oltean 2, Engi-Rosenfeld 2, Kiss, Nistor, Blaga.

Știința: Neacșu 25 (2), Dorneanu 13 (2), Andrei 12, Odagiu 8, Penciu 8, Oprea 7 (1), Postolache 2, Ionescu, Dinică.

Kosárlabda 1. liga, 5. forduló:

* Marosvásárhely: CSU Medicina – Bukaresti Știința 88:75, Kolozsvári U – Bukaresti Lumina Wolves 74:45.

* Bukarest: Bukaresti Rapid – Bukaresti Liliecii 101:56, Bukaresti Agronomia – Nagyszebeni CSU II 80:91*.

* Ploiești: CSU Ploiești – Nagyszebeni CSU II 60:124*.

* A Nagyszebeni CSU II egy nap alatt két mérkőzést játszott, délelőtt Bukarestben, este Ploiești-en.