2024. october 7., Monday

Röviden

* A La Liga történetének negyedik leggyorsabb mesterhármasát szerezte a listavezető Barcelona lengyel csatára: Robert Lewandowski az Alavés otthonában 32 perc alatt triplázott a spanyol labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójának vasárnapi játéknapján. A rekordot a kameruni Samuel Eto'o tartja, aki 2008-ban 24 perc alatt szerzett három gólt az Almería ellen.

*Az éllovas Bayern München a 90+4. percben veszített el két pontot az Eintracht Frankfurt otthonában a német labdarúgó Bundesliga hatodik fordulójának hatgólos (3-3) mérkőzésén, vasárnap. A 4. hosszabbításpercben Omar Marmoush góljával egyenlítettek a házigazdák. A müncheniek így már csak jobb gólkülönbségüknek köszönhetően előzik meg a tabellán a Gulácsi Pétert és Willi Orbánt foglalkoztató RB Lipcsét, amely most egygólos mérkőzésen nyert a Heidenheim otthonában. A lipcsei csapat, klubrekordját tovább javítva, immáron 17 találkozó óta veretlen a ligában, az 58-szoros válogatott Gulácsi pedig már az ötödik bajnokiját hozta le kapott gól nélkül a szezonban.

* Zsinórban a harmadik győzelmét aratta vasárnap a Bukaresti CSM a női kézilabda Bajnokok Ligájában a dán Nykobing ellen. Az eredmény 27-26. Cristina Neagu 10 gólt szerzett, ezzel minden idők legeredményesebb játékosa lett a sorozatban. A másik fővárosi csapat, a Rapid 39-32-re kikapott a a Team Esbjerg otthonában, míg a Besztercei Gloria ugyancsak idegenben, a Ferencváros vendégeként maradt alul 32-28-ra. Végül a címvédő Győr vasárnap 23-23-as döntetlent játszott a montenegrói Buducnost Podgorica otthonában.