2024. september 27., Friday

* A labdarúgó 2. ligában a hatodik fordulót követően is hibátlan az FK Csíkszereda. A székelyföldi együttes kedden délután 3-2-re nyert Resicabányán, és előnye immár 6 pont a második helyen álló CS Afumați-cal szemben, amely azonban eggyel kevesebb meccset játszott.

* Gólokkal mutatkozott be a Ferencváros új brazil támadója. A 3 millió euróért a szerb Partizan Belgrádtól szerződtetett Matheus Saldanha a bemutatkozó mérkőzésén két góllal és egy gólpasszal vette ki a részét a Budafok otthonában a Magyar Kupa 3. fordulójában elért sikerből. Saldanha a 60. percben állt be, és a 61.-ben már be is talált. Majd három perccel később gólpasszt adott Abu Faninak, végül a 70. percben beállította a végeredményt. A Ferencváros brazil futballistája a magyar bajnokság legértékesebb játékosa, a mértékadó Transfermarkt portál szerint 8 millió eurót ér.

* Gyászol a román kézilabdasport: 82 évesen elhunyt az egykori kiválóság, Valentin Samungi. 1961 és 1973 között 113 alkalommal szerepelt a válogatottban, amelynek színeiben 134 gólt szerzett. 1970-ben világbajnoki címet nyert, 1967-ben bronzérmes volt. 1972-ben harmadik lett az olimpián.

Világbajnokát gyászolja a román kézilabdasport

Fotó: Román Nemzeti Történelmi Múzeum

* Elhunyt Gheorghe Mulțescu. A Dinamo labdarúgócsapat háromszoros bajnoka 72 éves volt. Tüdőgyulladással kezelték a bukaresti Floreasca-kórházban. A sportember Alzheimer-kórral is küzdött az utóbbi időben.

* Visszavonul minden idők egyik legjobb női kézilabdázója. Cristina Neagu és klubja, a Bukaresti CSM bejelentette, hogy ez lesz a játékos utolsó idénye, a szezon végén befejezi pályafutását.

* A fővárosi klub közben megszerezte első győzelmét a női kézilabda Bajnokok Ligája mostani idényében. Bukarestben 32-28-ra verték a Storhamart. Az ugyancsak az A csoportban érdekelt Besztercei Gloria, amely az első fordulóban felülmúlta a fővárosiakat, a második körben 28-26-ra kikapott a francia Metz Handball otthonában. Ugyancsak idegenben lépett pályára a Rapid Bukarest, amely 30-30-as döntetlenre játszott a Vipers otthonában.

* A címvédő Győri Audi ETO 31-26-ra nyert az elmúlt idényben ezüstérmes HB Ludwigsburg vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában. Egy másik mérkőzésen a Ferencváros hazai pályán 33-24-re győzött a horvát Podravka Koprivnica ellen.

* Győzelemmel kezdett a Nagyvárad a férfikosárlabda Bajnokok Ligája selejtezőjében. A törökországi Antalyában rendezett kvalifikációs tornán a román bajnokság ezüstérmese 90:59-re nyert a skót Caledonia ellen. A második körben, ma a Körös-partiak a görög PAOK Szalonikivel találkoznak. Csak a torna győztese kerül fel a Bajnokok Ligája főtáblájára, a többiek a FIBA Europe Cupban szerepelhetnek majd.

* Nagyarányú vereséget szenvedett a román női kosárlabda-bajnok az Euroliga selejtezőjében: a Konstanca kedden hazai pályán 75:57-re kikapott a spanyol Casamont Zaragozától. A visszavágót egy hét múlva rendezik. Amennyiben a tengerpartiak alulmaradnak a párharcban, és nem kerülnek fel az Euroliga főtáblájára, a FIBA Eurocup F csoportjában szerepelnek az ősszel.

* A magyar férfi-teniszválogatott 3-2-re győzött Egyiptomban a Davis-kupa osztályozóján. A két legjobbjukat, Marozsán Fábiánt és Fucsovics Mártont nélkülöző magyarok jövőre ismét a döntő selejtezőjében szerepelnek, a vesztes Egyiptom pedig a Világcsoport I-ben folytatja.

* Románia 3-2-re nyert Kína ellen a férfitenisz Davis-kupa Világcsoport II selejtezőjében. A román csapat az első nap után 2-0-ra vezetett, azonban utána elvesztette a páros meccset és az utána következő egyest is. Így az ötödik találkozóra maradt a döntés, amelyen Cezar Crețu 3:6, 6:3, 6:3-ra felülmúlta Rigele Tét. Sikerével a román csapat jövőre a Világcsoport I selejtezőjében szerepel majd.