A mobiltelefonos gyermekek biztonságáért
Megszokottá vált, hogy a gyermekek mobiltelefonnal rendelkeznek, sokuknak nem akármilyen készülékük van.
Megszokottá vált, hogy a gyermekek mobiltelefonnal rendelkeznek, sokuknak nem akármilyen készülékük van. A szülőktől függ, hogy engednek-e a gyermekek kérésének – úgy gondolják, hogy ne maradjanak le a többiektől, vagy azt szeretnék, hogy telefonon bármikor ellenőrizhetők legyenek.
Azonban más szemszögből is meg kell vizsgálni a helyzetet. Vakáció van, játék közben zavarja a gyermeket a mobiltelefon, és nagy az esély, hogy megrongálódjon. S ha már játszani mennek a szabadba, nem jó, ha folyton a telefonon csüngenek, s az sem, ha versenyeznek, kinek van a legvagányabb készüléke.
Nemsokára megkezdődik a tanítás, s akkor már zavaró lehet a telefon, ami eltereli a gyermek figyelmét a tanulásról. Az utcán, az iskolában sok esetben feltűnő módon hordják a telefont, ami kockázatos, hiszen rossz szándékú ember mindig akad, s a gyerekek telefonja könnyű préda. Nem csak a készülék nélkül maradhat a gyermek, de életre szóló negatív tapasztalatot is szerezhet.
A telefonos felügyeleten kívül más biztonsági intézkedést is kereshet a szülő, felnőtt szomszéddal, szülőkkel tarthatja a kapcsolatot, vagy fix telefonon érdeklődhet, hogy otthon van-e a gyermek. Az iskolában pedig ott van a tanítónő vagy az osztályfőnök.
A Tíz jó tanács a biztonságért elnevezésű kampányt a Maros Megyei Rendőrség Bűnmegelőzési Osztálya kezdeményezte és bonyolítja – tájékoztatott Andreea Pop, a megyei rendőr-felügyelőség szóvivője.