KIÁLLÍTÁSOK
A Stúdió9 a Bernády Házban
A csíkszeredai Stúdió9 tagjainak munkáiból nyílt kiállítás a Bernády Házban. Az érdeklődők Botár László, Gergely Zoltán, Mezey Ildikó, Nagy Ödön, Szabó Árpád, Tompa-Bors Eszter, Váncsa Mónika és Xantus Géza festő-, illetve szobrászművészek alkotásait tekinthetik meg.
Bukovinai impressziók
A Bernády Ház emeleti kiállítótermében Bukovinai impressziók címmel nyílt fotókiállítás. A gyűjteményes kiállítást a csíkszeredai Prizma fotóklub tagjainak munkáiból rendezték.
Román Viktor-emlékkiállítás
A Román Viktor UNESCO-díjas világhírű szobrász munkáiból nyitott emlékkiállítás szeptember 30-ig még megtekinthető a Romániai Képzőművészek Egyesülete marosvásárhelyi fiókjának galériáiban (Enescu utca 2. szám).
Keleti szőnyegek kiállítása
A dr. Madaras Sándor gyűjteményét képező keleti szőnyegekből nyílt állandó kiállítás a gernyeszegi Teleki-kastélyban.
Az első világháború fotográfusszemmel
A Maros Megyei Múzeum Az első világháború id. Kováts István fotográfus szemével című kiállítása október 30-ig még látogatható a múzeum várbeli kiállítótermében.
Kortárs képzőművészeti alkotások
Soha egyedül/ Never Alone – címmel nyílt kortárs képzőművészeti kiállítás két marosvásárhelyi helyszínen, a George Enescu utcai Camera K’arte és a Bolyai tér 5. szám alatti B5 Stúdióban. Kiállító művészek: Bucan Botea Irina, Cernica Simion, Cojocariu Ioana, Csiki Csaba, Fjodorova Tatjána, Homorodean Ciprian, László István, Litiu Tibor Károly, Popescu Xandra, Crunteanu Larisa, Váncsa Domokos, Veres Szabolcs. Kurátorok: a Monotremu művészpáros és a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótér művész-kurátor párosa. A kiállítást a Magma Contemporary Medium, MNAC, ARTeast Foundation és a K’arte Egyesület szervezte, október 4-ig látogatható.
Könyvek a „ponyván” a 16–19. században
A Teleki Téka új időszakos kiállításának célja, hogy bemutassa a könyvtár állománya felől megközelítve azt, hogy a 16. századtól kezdődően a 19. századig mit nevezhetünk népszerű irodalomnak, milyen könyvek, milyen témák, milyen műfajok kerülnek ki az erdélyi vásárok ponyváira, illetve ponyvái alá. A kiállítás bemutatja a „mindenkinek szóló könyvek” örökzöld témái mellett a népszerű könyvek terjesztési praktikáit és olvasóközönségük alakulását, illetve azt, hogy hogyan is alakult az átjárhatóság a ponyva, a népi irodalom, illetve a szépirodalom között a tárgyalt időszakban.